Wpis z mikrobloga

Mirki okazało się niestety że przez "wyjątkowy" układ dachu trzeba wykorzystać u mnie mikroinwertery. Czy może ktoś na zrobioną instalację na mikroinwerterach i chciałby się podzielić wrażeniami. Możecie też polecić mikroinwertery, nie znam się na temacie a nie chciałbym żeby wcisnęli mi tani bubel.

Aktualna oferta to HT SAAE - 370W full black i Hoymiles MI-1500.

#fotowoltaika
  • 21
@isInteger: Hoymiles wyjdzie taniej, ale jak chcesz sobie kontrolować jeszcze zużycie musisz kupić zintegrowany miernik, w enphase masz w komplecie przekładniki prądowe. Ewentualnie deye. Falownik centralny odpala się przy około 140v na stringu czyli musisz mieć minimu 5 paneli na połaci
@zibizz1: minimum 6 okay, ale co w przypadku gdy te 2 panele są podłączone pod innym kontem na dachu i w inną stronę niż pozostałe 4, nie tworzy to problemu?

@Zarzutkkake: jedyny zarzut co do mikroinwerterów słyszałem, to trudny dostęp i większa awaryjność po ~5 latach
@isInteger a w solar edgu optymalizatory mogą paść po miesiącu a dostęp do nich taki sam jak do mikroinwertera
Najwięcej gadają ci, którzy jeszcze nie mieli z tym styczności. Skoro to takie wadliwe to czemu się tego montuje na potęgę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@isInteger: musi tam jakieś napięcie dojść na falownik, więc dobrze żeby 6 było jako tako oświetlonych.

Falownik wytrzymuje ok 15lat. Jak masz np 10 mikroinwerterow to wylosuj sobie 8 liczb z przedziału 5-25 i to będą lata po których będzie musiał ktoś dostać się do takiego mikroinwertera i go wymienić/naprawić. OptymaliAtory troszkę dłużej wytrzymają
@isInteger:

ale co w przypadku gdy te 2 panele są podłączone pod innym kontem na dachu i w inną stronę niż pozostałe 4, nie tworzy to problemu?


Nie tworzy to problemu. Wręcz przeciwnie.

Polecam przejrzeć karty katalogowe SE. Tam są podane minimalne łańcuchy dla falowników. Ew. napisz na priv to zweryfikujemy dokładnie.