Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam dobrą, ale biedną rodzinę. Ojciec to świetny facet, opiekuńczy, spędzający dużo czasu ze mną od najmłodszych lat. Mama uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia, też zawsze jest dla mnie, gdy jej potrzebuję. Naprawdę czuję się szczęśliwy z rodzicami. Jedyny minus, to że są raczej nieogarnięci finansowo. Nie maja prawka i samochodu, żyjemy w ogóle dość biednie, ojciec zarabia 2400 netto, mama niecałe 2200. Bytujemy w mieszkaniu socjalnym, 2 pokoje, rodzice w jednym, mnie oddali drugi (obecnie jestem lvl 19). Dwa razy w roku wyjeżdżamy na 3 tygodnie nad jeziora, w góry lub nad morze latem i zimą w góry na tydzień. I na to idą zaoszczędzone w roku pieniądze. Poza tym jeździmy rowerami po okolicy. Nigdy nie byliśmy zagranicą. Rodzice dwa lata oszczędzali, żeby kupić dla mnie porządnego laptopa. Oszczędności mamy niecałe 6 tys. Generalnie staram się nie narzekać, ale po prostu czasami ten brak środków finansowych zaburza mi dobry obraz mojej rodziny. Czytam często na Wykopie o ciężkich relacjach rodzinnych i cieszę się, że mnie nic takiego nie dotknęło. Mam kumpli ze szkoły i z podwórka, nikt z nich mnie źle nie traktował, w miarę fajnie oceniam swoje życie. Maturę zdałem dobrze, wybieram się na studia pedagogiczne, chciałbym być w przyszłości nauczycielem. I tak się zastanawiam, czy jak się wyprowadzę od października od rodziców do akademika, to moje życie zmieni się na lepsze czy gorsze? Teraz jestem naprawdę zadowolony, ale trochę ciąży mi stagnacja. A z drugiej strony nie wiem co mnie czeka w dużym mieście... No nic, chciałem tylko o tym napisać. Trzymajcie się.
#vejt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f1c211aff2b5000bc3272e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: może pomyśl w takim razie o studiach po których będziesz miał dobrze płatną robotę? Albo jak masz jakis pomysł na dobrą robotę teraz to olej studia i po prostu zacznij zarabiać. Nie napisałeś w sumie w czym jesteś dobry, ani nie wiem jakie w Twojej miejscowości są możliwości zatrudnienia. No ale moze być tak, że rodzicom będziesz coś musiał na starość pomóc finansowo to lepiej myśleć przyszłościowo...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jesli zostaniesz nauczycielem to będziesz klepal taka sama biedę jak rodzice i swojemu dziecku zapewnisz dokładnie to samo co oni Tobie, czyli niewiele - w kontekście materialnym rzecz jasna.

Na pewno jesteście fajna i kochająca się rodzina, dużo szacunku i pozytywnych emocji wychodzi z tego wpisu, ale smutna prawda jest taka, ze jak chce się mieć fajne życie, zobaczyć świat i doświadczyć czegoś to potrzeba pieniedzy.
Także przemysl jeszcze te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: moze i nie wszyscy, jak w każdym zawodzie sa bardziej obrotni i mniej. Co nie zmienia faktu, że większość nauczycieli klepie biedę ¯\_(ツ)_/¯

Po co pchać się do zawodu, który nie jest szanowany, nie jest dobrze oplacany i jeszcze brać odpowiedzialność za zdrowie i życie obcych dzieci.