Wpis z mikrobloga

  • 2
@Polasz kupowanie sprzętu AGD czy RTV w markecie to jest kurde dramat, bez oczytania się w temacie zmywarek, piekarników czy tv ani rusz ... a jak wykminilem dobra zmywarkę Boscha, to całej rodzinie polecałem później ;)

Jak kupiłem tv to zaraz pytania czy mam kabel hdmi 4k, a czy mam stelaż na ścianie, a to może wiatraczek usb.

A jak słyszę cos o ubezpieczeniu czy rozszerzonej gwarancji to wchodzi we mnie Pan
  • Odpowiedz
@Polasz: wy kupujecie coś w sklepach stacjonarnych jakby to był 2002 rok i boicie się, że ktoś z internetu przyśle wam ziemniaki? Ja myślałem, że w takich sklepach to tylko janusze i grażyny robią zakupy bo tak się już nauczyli, ale młodzi ludzie nie, bo po co. Tzn. jeszcze kabel HDMI to rozumiem jak trzeba szybko skoczyć do sklepu, ale to jest w każdym markecie, niekoniecznie sklepie elektronicznym. Ale cokolwiek bardziej
  • Odpowiedz
@Polasz: zakupy przez internet, polecam ten styl życia. Nie trzeba użerać się z pracownikami wpychającymi jakieś #!$%@? akcesorii czy inne raty 0% z ubezpieczeniem, ja jebię. Jeszcze gorsza patologia to IMO pracownicy salonów operatorów komórkowych, którzy się dwoją i troją, żeby wymyśleć jak najlepszy blef z wciskaniem tandetnych ofert, "no bo w sumie to to by było lepsze dla pana" albo "no przepraszam bardzo, nie ma u nas takiej oferty, za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Polasz: taka prawda, i smutny obraz tych sklepów, szkolen praktycznie zero, dostajesz na samym początku kilkq kartek a4 i #!$%@?.
Pracuje od roku w jednej z tych polskich sieci i jedyne na co tak naprawdę jest ciśnienie to te ubezpieczenia, najzabawniejsze jest to że podstawa jest grubo poniżej minimalnej krajowej - obecnie ok. 2,4k i różnice masz wypracować na marży a żeby dociągnąć do minimalnej musisz non stop wpychać te gwary
  • Odpowiedz
@booolooo: Taka podpowiedź, że jak następnym razem będzie ci chciała #!$%@?ć ubezpieczenie sklepowe to powiedz, że nie chcesz, nie jest to obowiązkowe one po prostu na tym zarabiają, pracuję w pewnym rtv jako doradca, więc wiem na czym to polega.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Polasz: kiedyś jak oglądałem smartfony, podbiła do mnie (chyba) świeża pracownica. Niby chciała pomóc, doradzić, itp. Po krótkiej rozmowie okazało się że nie odróżnia RAMu od pamięci na pliki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EnderWiggin: Nawet nie chodzi o prowizję. Znajoma pracowała w jednym z czołowych elektromarketów, mówiła, że mają targety - do każdego sprzedanego dużego sprzętu np. TV muszą wciskać akcesoria typu kabel, wieszak. Za nie dostają punkty. Jeśli nie wyrobisz odpowiedniej ilości punktów (adekwatnej do sprzedanej ilości dużych sprzętów) to nie dostajesz premii na koniec miesiąca.
  • Odpowiedz
@Polasz: Ja naiwniak rok temu poszedłem do galerii, do media Marktu bodajże, z pytaniem czy dostanę przejściówkę z Rs232 na usb. To pracownik wielkie oczy zrobił i szukał po internetach co to jest to rs232 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polasz: pamiętam jak jakieś 18 lat temu wszedłem do Media Markt i na dziale komputerowym zapytałem pana z obsługi czy dostanę u nich pastę termoprzewodzacą. On na to bez zawahania odparł że to nie ten sklep i że trochę dalej jest castorama czy inny budowlany i tam znajdę "pastę termiczną" jaką tylko będę potrzebował. I wtedy to ja miałem minę jak na tym foto.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acetone: ale wiesz że kable HDMI są różne i nie każdy będzie działał a na tych najtańszych możesz nawet nie mieć obrazu?
  • Odpowiedz
To jest #!$%@? patologia z tym zamawianiem przez by mieć taniej xD #!$%@? nie sprzedadzą po tej cenie co na stronie nie i #!$%@? musisz zamówić z odbiorem osobistym w tym sklepie xDD Nie wiem co za idiota wymyślił taki cyrk.


@Pepe_Boomer: nie idiota, a niewidzialna ręka rynku xD

Po prsotu żeby konkurować z innymi sklepami internetowymi te wielkie sieci obniżaja ceny, dzięki czemu zamawiając przez stronę masz taniej. Zauważ, ze
  • Odpowiedz