Wpis z mikrobloga

Mirki pytania niedoszłego świeżaka do weteranów SLA:

Gdzie wy trzymacie swoje żywicowe drukarki i jak na nich drukujecie? We własnym pokoju czy oddzielonym? Czuć dużo tej toksycznej żywicy? Przydają się filtry z węglem albo samoróbki z wentylatorem? Opłaca się brać jakbym drukował tylko we własnym pokoju (co po doczytaniu o żywicy niezbyt mi pasuje...) lub na balkonie? Nie mam garażu, ewentualnie balkon, piwnica ale co gdy będzie zima?

Ehh mam ogromne chęci ale brak warunków na taką drukarkę...

#anycubic #elegoo #ender #drukarkazywicowa #resinprinter #druk3d #drukarki3d #zywica #drukzywicy #sla #niewiemjaktootagowac
  • 18
@Timer_555: lab w pracy, w domu nie wyobrazam sobie w pomieszczeniu w ktorym trzymam cos innego niz drukarka. Jak nie porozlewasz i trzymasz rezim czystosci, to nic nie smierdzi poza czasem kiedy masz otwarta pokrywe, zywice i niewyrzucone smieci mokre w zywicy
@7uras @mikkeboss @ThreeLeggedCrow @100kW odkopuje troche...

Piwnica chyba odpada bo mieszkam w bloku i musiałbym zrobić złodziejkę od światła aby ja zasilać... a to jest nielegalne no bo "somsiad janusz" podkabluje.

Pozostaje komora z plexi i wyciągiem na zewnątrz... ale z drugiej strony jak tak patrzę na rzeczy w kąciku u @7uras potrzebne aby ogarnąć tą drukarkę (no to jest dość niemały stoliczek i do tego babranie
@mikkeboss: też chciałem z moich lacków robić obudowę do endera- nadrukowałem wszystko, poskładałem, dwa dni postały i rozkręciłem bo do samego pla nie warto ( ͡º ͜ʖ͡º)