Wpis z mikrobloga

#motocykle
Dear all,

mam na motocyklu zamieszczona naklejke ze napiecie łancucha powinno być 20mm

Nie mam niestety przedziału np 15-35mm, tylko sztywno 20mm. I teraz pytanko: to jest wartość minimalna czy maksymalna, czy ma być idealnie 20mm. Jak do tego podejść?

PS: Dodam, że łancuch jest bardzo napięty na tych 20mm nie wiem czy tak powinno być... Ale jak dam więcej luzu to mi łancuch uderza co chwile o nóżkę i inne metalowe elementy poniżej łańcucha, szczególnie, gdy wrzucę luz przy dużej prędkości.
  • 10
  • Odpowiedz
@3brd na pewno dobrze to sprawdzasz na obciążonym Tobą motocyklu w pionie?
20mm to idealna wartość podejrzewam, jak jeździsz po równych drogach to może być, jak masz gorszej jakości to daj 30mm.
  • Odpowiedz
Nie ma w niej nic takiego, jest to chinski motocykl od polskiego bartona za smiesznie pieniadze, wszystko jest na odpiernicz zrobione, przejrzalem te ksiazke n razy od lewa do prawa. Jedyne co jest to nalepka na wachaczu ;/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3brd: jaki model motocykla?

Łańcuchy w tych motocyklach są średniej jakości, na spokojnie ustaw na 20mm jak jest na wachaczu, jeżeli rzeczywiście jest mega spięty poluzuj obrót.
  • Odpowiedz
@3brd: Również jeśli to jest chińskie (gówno) to sprawdź stan tego łańcucha. Być może on już być tak rozciągnięty, że nie da się go dobrze naciągnąć.
  • Odpowiedz
@3brd: Wiesz ja miałem chińczka z nalotem 3500 i łańcuch był jak guma w majtach. Co chwilę trzeba było naciągać, a po 5000 nie dało już się tego dobrze ustawić.
  • Odpowiedz