Wpis z mikrobloga

@Vosemite: Pytać o pozwolenie na zbiórkę pieniędzy i czy fundacja jest zarejestrowana w KRS ;)
Są fundacje stowarzyszenia które zbierają na "Krzysia" który nie istnieje i z tej kasy przekazują jakiś grosik na cele a reszta idzie w kieszeń. Bardzo ostrożnie przekazuję pieniądze takim zbieraczom parę razy naciąłem się że nie mają pozwolenia a stowarzyszenia parasolwdupie nie jest zarejestrowana w KRS. Gardzę takim żebractwem i żerowaniu na dobroci innych ludzi ha
@Vosemite @Nivele @GrafikaUltraHaDe @ofiaralosu @Wiciu89 @hirko
Tego typu organizacje żerują na naiwności i ludzi wrzucających pieniądze i wolontariuszy. Pamiętam jak w liceum zapisalam się do podobnego wolontariatu, bo wielka chęć wsparcia i pomocy niepełnosprawnym dzieciom. A że zaślepiona pomocą nie sprawdziłam co to za "fundacja" to dzień zmarnowałam na staniu. Na szczęście mama terapeuta szybko uświadomiła mi, że dziecko z niepełnosprawnością w stopniu głębokim nie zacznie nagle czytać książek i rzuciłam to
Widziałem ostatnio jeszcze lepszy cringe. Czekałem na autobus i akurat 20-30m ode mnie jakaś licealistka czy studentka z puszką zaczepiała przechodniów i nagabywała na datki.
Ale uwaga! Łapała kontakt wzrokowy z ofiarą i gdy ofiara była jakieś 5m przed nią ta machała ręką tak jak się macha dziecku na pożegnanie. ()
Przez jakieś 15 min miała 0 złapanych.