Wpis z mikrobloga

Planuję się wybrać do Rzymu i Florencji w sierpniu, dopóki jeszcze nie ma kolejnego lockdownu. Ktoś był niedawno albo może mieszka we Włoszech? Czy tam teraz wszystko funkcjonuje normalnie? Muzea są dostępne? Chcę intensywnie zwiedzać, więc jak mi wypadnie kilka atrakcji z listy, to wyjazd trochę stracony.

#wlochy #podroze #rzym #florencja #kiciochpyta
  • 7
@Clermont: Wróciłem z Rzymu, ludzi trochę jest, ale w sumie jeżeli chodzi o bilety to miałem ogarnięte wcześniej tylko do muzeum watykańskiego i wspólną wejściówkę na koloseum, palatyn i forum romanum, a tak wszystko od ręki było kupowane na miejscu. Jedynym obiektem, gdzie nie udało nam się dostać to Galeria Borghese, gdyż bilety były wyprzedane na kilka tygodni do przodu. Maseczki są zakładane tylko wewnątrz budynków, na zewnątrz nikt ich nie
@sliti666: Ja już kupiłem Roma City Pass i teoretycznie mam rezerwacje i w Muzeach Watykańskich, i na cały Rzym antyczny (+ osobno na Galerię Uffizich, Pałac Pittich we Florencji) tylko niepokoi mnie, że jeszcze ich nie dostałem na maila.
Dzięki za info o Borghese, bo też chcę odwiedzić. No i Muzea Kapitolińskie osobno muszę kupić.
@Clermont: W niektórych obiektach, są zniżki dla osób do 26 roku życia, ale jak idziecie w grupie i dasz wszystkie dowody osobiste razem, to osoby powyżej też wejdą ze żniżką, w ten sposób oszczędziłem kilku osobom 20+ euro na wejściu ( ͡° ͜ʖ ͡°)