Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 115
Co za dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pociąg sezonowy z dużego miasta wojewódzkiego jadący w region turystyczny. Takimi pociągami w znacznej większości podróżują ludzie którzy pociągami jeżdżą raz na rok lub rzadziej, a więc większość spraw w pociągu to dopłaty dopłaty dopłaty bo często zapominamy że skoro korzysta się z ulgi to trzeba mieć dokumenty które to potwierdzają, a skoro jeździmy raz na rok to wiele spraw z głowy wylatuje.

Dziś w pociągu mieliśmy na moim odcinku jakieś 400 podróżnych, a ze mną przejechali jakieś 300 kilometrów. Lubię pracować na takich pociągach, bo atmosfera jest przyjemna. Ludzie jadą na urlop, wypoczynek, wszyscy są radośni i pozytywnie nastawieni. Dużo rodzin, młodzieży, studentów i babć i dziadków. Ponadto pociąg był naprawdę porządnie przygotowany - nowy wagon WARS, klimatyzacja działała świetnie w każdym wagonie, jedyna usterka w pociągu to awaria jednej toalety (jednej na 15 dostępnych które są w całym pociągu) bo ktoś zaraz na początku jazdy nawalił papieru do WC i się zwyczajnie zapchało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sama kontrola biletów dla tych ~400 podróżnych zajęła mi oraz mojemu kierownikowi 2 godziny, z czego wystawiłem 1 bilet (podróżna kupiła bilet na wczoraj) i jakieś milion dopłat.

Spotkały nas takie przypadki:
- legitymacja studencka ważna do 30.10.2019 r. Student zapierał się "że covid" i że nie ma naklejki bo uczelnia nie wydała. A na moją opinię że w październiku 2019 to jeszcze nawet Chińczycy nie słyszeli o kowidzie zareagował zapowietrzeniem, brakiem argumentów i dopłatą 75 zł do biletu normalnego ¯\(ツ)_/¯

- legitymacja szkolna ze stempelkiem ostatnim w 2018 roku, uczeń lat 21, czytał że wystarczy legitymacja ale już niestety nie doczytał że ważna ( ͡° ʖ̯ ͡°) cyk dopłata

- zdjęcie legitymacji na telefonie i argumentacja "no ale pan widzi że jest legitymacja".... No cóż, widzę zdjęcie legitymacji a nie legitymację. Dopłata ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba mieć w pociągu dokument a nie jego zdjęcie czy skan, tak sobie zażyczył ustawodawca i tak postępujemy.

- sześciu studentów usiadło sobie w wagonie klasy 1 z biletem na klasę drugą. Przejechali tam już ponad godzinę, nie interesując się tym gdzie siadają, mimo że mieli na biletach wskazane miejsca w innym wagonie. Dopłata do klasy 1 wyniosła 60 zł od osoby, razem 360 ¯\
(ツ)_/¯

- chłopak kupił sobie bilet studencki, ale pokazał legitymację szkolną (różnica w ulgach 51 i 37 procent). Mówił że on może korzystać z ulgi studenckiej bo już go przyjęli na studia i pokazał maila z jakiegoś systemu "przyjęto Ciebie na studia!' a studia zaczyna w październiku xD

- kilka przypadków korzystania z ulgi szkolnej (gdzie potrzebna jest ważna legitymacja szkolna) a podróżny okazuje zaświadczenie z sekretariatu BO PANI POWIEDZIAŁA ŻE TO WYSTARCZY. Skoro "pani z sekretariatu" wprowadziła w błąd to skargi zażalenia składamy do tej samej pani. Sorry, dopłata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kontrola, wyłapanie tych nieprawidłowości i ich wyprostowanie zajęło nam 2 godziny, a kwotą dopłat którą pobraliśmy od podróżnych wspólnie wyniosła ponad 900 zł.

Mimo wszystko atmosfera i praca na takim wakacyjnym pociągu jest naprawdę świetna, dlatego też bardzo lubię pracować w letnim sezonie, można sobie pożartować z podróżnymi, miło porozmawiać, wypytać o plany wakacyjne, zawsze jakoś przyjemniej mija taka "dniówka".

A na zdjęciu : mostek przejściowy Hübnera pomiędzy wagonami, charakteryzuje się płaskim przejściem i w miarę fajnym tłumieniem hałasu, jest obecny w nowych wagonach które kursują na pociągach Ekspresowych oraz Intercity.

#dziendobrypoproszebilet

#pkp #kolej #wakacje #podroze
g.....i - Co za dzień ( ͡° ʖ̯ ͡°) 

Pociąg sezonowy z dużego miasta wojewódzkiego jad...

źródło: comment_16261141160PZ9jlX9YDqnFpDGkIjuQC.jpg

Pobierz
  • 48
@gumpa_bobi:

kilka przypadków korzystania z ulgi szkolnej (gdzie potrzebna jest ważna legitymacja szkolna) a podróżny okazuje zaświadczenie z sekretariatu BO PANI POWIEDZIAŁA ŻE TO WYSTARCZY. Skoro "pani z sekretariatu" wprowadziła w błąd to skargi zażalenia składamy do tej samej pani. Sorry, dopłata ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jeśli legitka nie została wydana to było zalecenie żeby akceptować to, już takiego nie macie? No ale rozumiem że IC, to
@Pawjo: mnie już zniżka na PKP niestety nie obejmuje ale dostałem dwa razy maila (w maju 2020 i w październiku 2020) że jest honorowane zaświadczenie z uczelni, a legitki plastikowe są automatycznie przedłużone tylko bez naklejki hologramu. Część jeszcze miała tradycyjne bo wcześniej tak studenci zdecydowali, może łatwiej było odbić orzełka, nie wiem.

Jednak trochę głupota z tymi zniżkami że ustawodawca nie przewidział żeby np. HDK mógł okazać ile ma donacji
@AshtarPL: Ulga dla HDK była dodana tak na szybko przez ustawodawcę, że przewoźnicy nawet nie mieli czasu dostosować systemów sprzedaży do nowej ulgi, w dodatku tak dziurawo dodana, że nie wymaga żadnego dokumentu ze zdjęciem, samo zaświadczenie.
@Pawjo: no właśnie, już lepiej było wymagać zaświadczenia/książeczki/potwierdzenia na stronie, niestety książeczek już nie wydają a nie każdy oddział umożliwia logowanie do systemu aby to potwierdzić. Z tych trzech to zaświadczenie najłatwiej podrobić...
@gumpa_bobi Hej spytam Ciebie, bo w sumie nie mam kogo. Na stronie PKP jest bug, który sprawia, że tuż przed opłaceniem biletu zmienia się na nim data o jeden dzień do przodu. Ciężko to zauważyć i raz się naciąłem. Musiałem kupić drugi bilet w pociągu z doplatą 130 zł (czyli 800% ceny mojego biletu) Nie powiem czuję się oszukany, bo to nie moja wina, że w PKP programują studenci :/ zgłosiłem to
Powinny być e-legitymacje i kupując on-line weryfikacja to by ludzie mieli prawidłowo opłacone bilety a Pan mniej pracy :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@gumpa_bobi: ty się chwalisz czy żalisz? XD swoją drogą mam kumpla który był na erasmusie pod koniec 2019 i nie miał podbitej z tego względu legitymacji w Polsce i cały czas miał podbitą do 30.10.2019 a zniżki mu przysługiwały i zawsze przy sprawdzaniu biletów była pełna wyrozumiałość ze strony sprawdzającego. Zaświadczenie z sekretariatu też jest legalnym sposobem na zniżkę, więc lepiej doucz się o swoich obowiązkach. Zupełnie jak kiedyś policjant chciał