Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakąś bibliotekę która umożliwi dostęp do kalendarza google z poziomu Esp32 (używam espressif)?

Ja jakoś na szybko nie znalazłem, ale zauważyłem, że większość rozwiązań działa w ten sposób, że w Google Apps Script pobierają potrzebne dane, a następnie z poziomu ESP wchodzą na stronę skryptu.
Takie rozwiązanie właśnie próbuję wdrożyć. O ile ogarnąłem przekierowanie które jest przy pierwszym zapytaniu (kod odpowiedzi 302), to na drugie mam odpowiedź 200, jednak zawartość to strona logowania do google.

Jak zerknąłem na to w jaki sposób wdraża się ten skrypt, to nie ma możliwości aby dało się udostępnić dane bez konieczności logowania.

No i teraz pytanie: Jak to ogarnąć z poziomu języka C?
Ktoś w tym się bawił i może podrzucić jak się za to zabrać?

#esp8266 #esp32 #google #googleapps #googlecloud
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: poszukaj, w necie jest kilka tutoriali. generalnie google Apps Script+publikacja tego + odpytywanie aplikacji i np rozparsowanie Jsona po stronie ESP.

Andreas spiess robił na pewno coś takiego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujekwitek: to co napisałeś to już niestety wiem, ale i tak dzięki.
Na razie to wiem, że trzeba wygenerować klucz i ustawić w nim dostęp do google scripts. Następnie w żądaniach trzeba ten klucz dodać.
Pozostało tylko zaimplementować i przetestować.
  • Odpowiedz
dla potomnych:
Okazało się, ze w google scripts można udostępnić skrypt na wiele sposobów. Tam trzeba (podczas wdrożenia) wyklikać wdrożenie jako aplikacja internetowa + wykonuj jako: ja + kto ma dostęp: Każdy.
I wtedy przez curl da się to ogarniać: na początek leci kod 302 z info o przeniesieniu strony. Z nagłówka bierzemy location i lecimy z kolejnym zapytaniem. Wtedy mamy kod 200 i lecą dane. Minusem całości jest to, że całość
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: cieszę się że Ci się udało, Ty za to mnie zmotywowales żeby skończyć swój projekt stacji pogodowej która mixuje dane z neta z odczytami i robi ładne pdfy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w sumie to może coś podpowiesz, utknąłem na portalu konfiguracyjnym, tj. esp w trybie hosta+web server do ustawienia hasła do wifi+innych parametrów i zapisanie do spiffow. o ile umiem to odpalić jak spiff nie
  • Odpowiedz