Wpis z mikrobloga

Mirki czy dobrze pamiętam że w pierwszej generacji Pokemonów(Red/Blue/Green) napoje dla strażników pilnujących wejść można było zdobyć tylko w Caledon City? Pytam, bo właśnie wyszedłem z Cerulean City i bez problemu przeszedłem do Saffron City xD. Strażnik mnie wprawdzie zaczepił ale potem podziękował za napój i mnie przepuścił xd. Gram w Pokemon Green, nie jest to wprawdzie licencjonowana gra ale podobno w 100% taka jak oryginał tyle że przetłumaczona na angielski. I zastanawiam się czy to nie jakiś hack, ja nawet nie pamiętam żebym zdobywał gdzieś ten napój także nie wiem jak to możliwe. Inie powiem, korci mnie podexpić na dzikich pokach z lvl 22(jeszcze nawet nie mam 3 odznaki xD) ale nie wiem czy to by było oszukiwanie.
#pokemon #pokemonred #nintendo #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
@Nessiteras_rhombopteryx:

Gram w Pokemon Green, nie jest to wprawdzie licencjonowana gra ale podobno w 100% taka jak oryginał tyle że przetłumaczona na angielski.


Po co grasz w green, skoro blue (i nowszy red zrobiony po blue), obsługują SGB, mają poprawione wiele bugów i oryginalny przekład na angielski?

Aha, znacz bulbapedię?
@blargotron: Znam, ale gram na GBC i chciałem kupić jak najmniej spiraconą wersję. Oryginały kosztują blisko 200 zł a podróby Red/Blue maja opinię wybrakowanych, nietrwałych i nie trzymających zapisów. Za to przetłumaczone Green jest zachwalane na anglojęzycznych forach jako kropka w kropkę oryginał.
Jeśli SGB to Super GameBoy to... nie mam SNES'a
@Nessiteras_rhombopteryx: Myślałem, że grasz na emulatorze. Ciekawe. Jaki masz powód grania na GBC? Rozumiem, że oryginalny z ekranem, na którym nic nie widać (szczególnie jak ma te ponad 20 lat). Zresztą, nawet jeżeli, są cartridge z wejściem na kartę SD. Wgrywasz jaki ROM chcesz (włącznie z 1000 różnych hacków, niektóre dość ciekawe, np. starterem jest zapdos, moltres albo articuno). W ogóle ten hack green to jak zrobiony, ktoś wyprodukował pre-programowane carty
@blargotron: Jak byłem mały to mi się marzył GameBoy ale rodziców nie było stać to sobie kupiłem go teraz pielęgnując wewnętrzne dziecko w sobie ;D Chciałem też doświadczyć tego klimatu jaki mieli gracze wtedy. Do tej pory grałem na emulatorze na telefon(gdzie nie było dźwięku), na komputerze(brak możliwości noszenia gry ze sobą) a nawet na oryginalnym DS(kompatybilność wsteczna) ale chciałem doświadczyć "tego czegoś". W sumie... jakieś większej różnicy nie widzę, kilka
@Nessiteras_rhombopteryx:

@blargotron: Jak byłem mały to mi się marzył GameBoy ale rodziców nie było stać to sobie kupiłem go teraz pielęgnując wewnętrzne dziecko w sobie ;D Chciałem też doświadczyć tego klimatu jaki mieli gracze wtedy. Do tej pory grałem na emulatorze na telefon(gdzie nie było dźwięku), na komputerze(brak możliwości noszenia gry ze sobą) a nawet na oryginalnym DS(kompatybilność wsteczna) ale chciałem doświadczyć "tego czegoś". W sumie... jakieś większej różnicy nie
Aha, ja miałem GB używane od kuzyna (którego starsi byli kasiaści), grałem na lekcjach pod ławką, wymieniałem się cardrige z kolegą. Wtedy były czasy, teraz nie ma czasów. Ale byłem dzieciakiem debilem i jak kiedyś po godzinie próbowania czegos i niepowodzeń się wkurzyłem i walnąłem z główki ekran i go połamałem (GB było leciwe w porównaniu z telefonami teraz).
@blargotron: > Rozważałeś PSP albo PS Vita?
Mam Vite ale mi właśnie chodziło o takie unikalne, Game Boy'owe doświadczenie, jak to granie pod ławką i wymienianie się kardridżami ;D. PSV generalnie mała nie jest, ledwo mieści się w kieszeni i te wystające gałki albo klują w udo, albo niebezpiecznie wystają z kieszeni przez co strach ją gdziekolwiek brać poza jakimś plecakiem/torbą. GBC też do małych nie należy(jest wielkości przeciętnego smartphone ale
Mam Vite


O, to pozdrawiam brata w vitalności.

Game Boy'owe doświadczenie, jak to granie pod ławką i wymienianie się kardridżami


Można z Vitą :D W każdym razie, zobacz te chińsko-konsolki. Polecam taki kanał taki udon gdzie gość recenzuje konsolki (dostaje je od producenta, ale zobaczyć można a nie mówi w samych superlatywach).

ledwo mieści się w kieszeni

niebezpiecznie wystają z kieszeni


Masz coś płytkie kieszenie, mi bez problemu razem z telefonem. No