Wpis z mikrobloga

Mirasy czym rozpuścilibyście ryż który zaklinował się w szklanym przedmiocie podczas jego czyszczenia?

Ryż wszedł w zakamarki do których nic innego niż ciecz nie ma dostępu, nie da się go przepchać, napuchł i się zaklinował. Może ktoś też miał ten problem xDDD

Konkretnie potrzebuję sposobu na usunięcie ryżu bez narażania szkła oraz płuc podczas wdychania powietrza z wyczyszczonego bezryżowego przedmiotu później xD

#majsterkowanie #rozpuszczalnik #ryz #thc
Jestem_Leniwcem - Mirasy czym rozpuścilibyście ryż który zaklinował się w szklanym pr...

źródło: comment_1625747806JcFR97AFC1Rj4GU4CFK5Nq.jpg

Pobierz
  • 33
@Jestem_Leniwcem: ryż, jak sie ugotuje, to się robi miękki. Ryż we wrzącej wodzie gotuje się około 20 minut.

A jeśli chcesz szybciej i z mniejszym ryzykiem, że szkło strzeli, to zasada sodowa powinna pomóc, zrób roztwór kreta (OSTROŻNIE!!!!, koniecznie rękawice, okulary na ryj), zalej, poczekaj z pół godziny i finito.
@SilesianBear: Nie próbowałem odkurzacza, jedynie próby przedmuchania zarówno w jedną jak i drugą stronę.

Obawiam się że ten ryż jest jeszcze wilgotny przez co lepki, może gdyby się wysuszył to wtedy? Tylko może być ciężko wysuszyć tak schowane ziarenka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: Ok, jest to jakiś plan. A jak wygląda sprawa kret/domestos mając na uwadze późniejsze wdychanie z tego powietrza? Dobrze wypłukane będzie bezpiecznie?

@Jestem_Leniwcem:

Wydaje mi się że kostka do zmywarki nie różni się wiele szkodliwością od kreta itp. Tylko dobrze wyparzyć trzeba.
@Jestem_Leniwcem: nie wiem, czy Domestos tu pomoże. Kret natomiast powinien zeżreć ryż jak wygłodniały Koreańczyk. Wdychanie nie jest problemem, bardziej to, co się dzieje w momencie, gdy rozpuszczasz granulki kreta w wodzie, zwłaszcza gorącej (UWAGA, pryska!!!), ponieważ wtedy całość się rozgrzewa, to też unosi się para i może faktycznie jej wdychanie nie jest dobrym pomysłem, ale potem jak już spłuczesz wszystko, to będzie ok.
Z uwagi na bezpieczeństwo, może lepiej użyj