Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Otóż za rok kończę zarządzanie na stopniu licencjata i chciałbym wybrać się na studia magisterskie na WSZiB z inf. stosowanej (są to studia magisterskie właśnie z zarządzania). Oprócz tego jestem na kierunku prawniczym. Hobbystycznie programuję i dobrze radzę sobie z Pythonem. Na WSZiB idę w konkretnym celu - chciałbym iść w kierunku analityki biznesowej. Wiem, że równie dobrze można się wszystkiego nauczyć w domu, że zarządzanie to kierunek ekonomiczny więc pewnie już tam tajniki finansów poznałem, że to tracenie czasu etc. etc. Jednak mi zależy na papierku, plus potrzebuję nad sobą pewnego "bata", żeby nabrać jak najlepszych kwalifikacji również w SQL'u. Już teraz uczę się takich podstaw UML czy BPMN. Chcę definitywnie brnąć w ten temat, jednak mam do Was pytanie: Czy ten cały mój misterny plan jest dobry? Czy ta magisterka nauczy mnie takich podstaw dzięki którym będę mógł rozpocząć na pewniaka pracę w analityce? Na obu kierunkach osiągam b. dobre wyniki. Aktualnie mam już taką "wakacyjną" pracę, ale ona zahacza znacznie bardziej o "tabelki w Excelu". #bi #businessanalyst #analityka #it #ekonomia #ba #programowanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e5ce0dae4a3c000a405137
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 4
MocnyOnkolog: Uczenie się sql lub uml ja cie panie co ty chcesz robić gdy wszystko generuje się z kodu a sql to nisza, bo każdy wyklikuje wszystko jak leci? I jeszcze przebranżowieniu do IT. Jak lubisz walczyć z 800 cvkami na 1 stanowisko za 2200 zł to twoja wola. Twój cenny czas xD

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania: elo, tu programista z 10+ doswiadczeniem i dluga wspolpraca z roznymi analitykami :D jak Ty myslisz, ze analityk robi jakies UML czy BPMN to smiech na sali :D wiekszosc programistow nie umie nawet dobrze w UML:D analityk to taki posrednik miedzy biznesem a programistami, wie co to baza danych, co to mikroserwis itp. Analityk zbiera wymagania od biznesu, dogaduje sie z programistami i tyle, to tylko proxy pomiedzy biznesem a