Wpis z mikrobloga

Mircy,

zbieram się do wymiany auta ze starego Focusa na coś mocniejszego i nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie szukam hatchbacka (ze względu na łatwość zaparkowania i mały garaż niczego dużego nie chce) ze sportowym sznytem - mam rzadką możliwość w życiu kupna auta które mi się podoba bez marudzenia że nie jest rodzinne. Potem jak się gówniak urodzi to będziemy myśleć xD w automacie koniecznie bo jednak wygoda w trasach też jest istotna

Na ten moment oglądałem:

- Kia Ceed GT (polift z tego roku)
- Golfa GTI
- Renault Megane RS
- Cupre leona w wersji 245 km

Golfa i Megankę skreślam - Golfa bo jest drogi i ma taki sobie wygląd, Meganka też za droga i za mało praktyczna.

Pozostaje mi Kia Ceed GT (która jest wyborem bardziej rozsądnym, auto jest dużo tańsze a też mocne + mega bogato wyposażone) i Cupra (która mi się niesamowicie podoba z wyglądu + ma 40 koni więcej niż Ceed). Znacie jakieś inne opcje?

Co istotne, fajnie jakby ktoś się podzielił tym jak te auta jeżdżą - na ten moment nie jeździłem żadnym, bo żaden w Polsce dostępny w salonach nie jest w promieniu 300 km od Wawy. Mają mi Cuprę ściągnąć żebym się przejechał, ale to też poczeka.

Budżet to mniej więcej 150k, auto będzie i tak leasingowane.

#motoryzacja #samochody #auto
  • 42
@heidd: Focus ST jest praktycznie niedostępny - zamówienie go teraz sprawi, że dostanę go w maju przyszłego roku xD i30N niestety w wersji z automatem zaczyna się od 160k, a z tego co się orientowałem to są to wersje dość ubogie.
@Celinka95: i30N / uboga wersja - wybierze jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak chcesz coś ciekawego to najbliżej twojego budżetu jest i30N. Potem długo długo nic i auta za 200k+.

Tylko i30N oferuje topową skrzynię, codzienną praktyczność, niskie koszty utrzymania i najlepszy dźwięk w segmencie

Hyuindaia opóźnienia w produkcji dopiero teraz zaczeły dotykać, ale na enkę wciąż chyba czeka się do 4 miesięcy.
@heidd: No potrzebuje auta optymalnie na przełom października/listopada, stąd czekanie do maja mnie kompletnie nie urządza :c ale się Hyundaiem zainteresuje, jeżeli wyszedł by za ok. 155k to jestem w stanie swój budżet nadszarpnać

Cupra mi się maksymalnie podoba z wyglądu i 245 km mi wystarczy aż nadto, stąd na ten moment to świetna kandydatura
@cwlmod: ośka jest fajna jak jest sucho, wystarczy deszcz przy 5 stopniach i się nie będziesz cieszył z tych 250 koni.

@Celinka95: Nowy leon to rakiety się nie spodziewaj z tej hybrydy, znaczy będzie szybko do 100, wyprzedzanie już bez szału szczególnie jak się prąd skończy no i powyżej 140 elektryk nie działa.

Poza tym musisz się autem przejechać, myślę że megane i i30 by dały najwięcej frajdy z osiek.
@Celinka95: a ja bym ci jednak poradził przemyślenie tego golfa
wiesz dlaczego jeremy clarkson jeździ golfem gti i uważa że to najlepszy samochód na świecie? bo to jest takie auto że w niedzielę jedziesz je katować na silverstone i łoisz frajerów w starych beemkach i januszy neofitów w saabach a w poniedziałek twoja żona wsiada do niego i jedzie zawieźć dzieciaki do szkół i zarówno na torze, jak i w mieście
@Pangia: Ale pieprzenie bez sensu. Cupra i i30N jest duzo lepszym autem niz golf. Gti to była legenda kiedys gdy konkurencja oferowała tylko bardziej skrajne wyścigówki. Dzisiaj taki hyundai ma regulacje wszystkiego i w każdym aspekcie jest lepszy od golfa.

Cupra to samo bo to Golf tylko na bardziej sportowych nastawach i bardziej sportowymi opcjami. Tyle ze cupra jest sporo droższa od hyundaia.

Megane to typowy sportowiec ze słabym wnętrzem. Type
@Celinka95: ja bym nie wychodził poza Ceeda GT, w tym kraju na naszych drogach będziesz tylko #!$%@?ł że nie możesz ruszyć spod świateł i non stop wheelhop przez ponad pół roku jak nie jest sucho.

A jak chcesz coś naprawdę szybkiego to Golf R, superb 280hp 4x4, stinger, a nie hatchback z ośką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lethal_Jelly: Jakbym miał budżet to by wpadł Stinger, niestety 250 patoli nie mam :c

@Pangia: Golf jak porównywałem to droższa I gorzej wyglądająca Cupra xD w opcji tam jest nawet nawigacja xD Golf R byłby opcja ale znów, to wydatek na poziomie 220-230k za dobra wersje

@cwlmod: Cupra w wersji 300km kosztuje tyle co I30n tylko więcej rzeczy trzeba dokupić - ale znów to auto naprawdę jest fajnie wycenione
@Celinka95: mimo wszystko w bitwie cupra vs i30n wydaje mi się że wybrałbyś i30n, to jest porządniejszy samochód i nie doprowadza do szewskiej pasji swoim infotainmentem, przetestuj koniecznie oba jak już jesteś zdecydowany na cupre i zobacz ile przytargujesz z ceny
@Lethal_Jelly: w poniedziałek byłem w Cupra studio, dziś jadę do Carseda pojeździć hatchbackiem - zobaczymy, gdzie mi jaką cenę na to auto dadzą. Zresztą dziś też oglądam i30n, także będę miał bezpośrednie porównanie.

@cwlmod: Wyjdzie, ale na nie nie jestem zdecydowany - są drogie i najpewniej nigdy ich nie wykorzystam, a wymiana klocków i tarcz to 5k złotych xD
najpewniej nigdy ich nie wykorzystam, a wymiana klocków i tarcz to 5k złotych xD


@Celinka95: Dlatego lepszy hyundai z niemarkowymi sportowymi hamulcami. Szczególnie w polifcie są już na najwyższym poziomie.

Dlaczego miałbyś ich nie wykorzystać? Jak kupisz HH to jeździj sobie nim czasami na tor bo inaczej kompletnie nie warto kupować takiego auta.
@cwlmod: Czasem na tor pewnie pojadę, ale będzie to ze 2 razy do roku.

Mówię, dziś I30n oglądam, ale kompletnie do mnie nie przemawia jego wygląd - ze wszystkich aut jakie tutaj omawialiśmy brzydszy jest w sumie tylko Golf.
@Celinka95: Z gustami się nie dyskutuje. Ja właśnie w sobotę jadę na mój dopiero drugi wyjazd na tor. Tym razem będę miał instruktora, żeby nie wlec się w ogonie stawki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Celinka95 hej, podłącze się z pytaniem bo też mam podobny dylemat :)
Oglądałeś może te auta i jeździłeś? Jak wrażenia?
Ja zastanawiam się właśnie między Cupra ale w wersji 300KM a i30N z automatem i ciężki to jest wybór :)
@Pbass: Jeździłem na ten moment Cuprą 300 km (choć sam będę kupował jak coś wersje 245 km) i byłem zachwycony. Auto mi się maks podoba, przyspieszenie jest świetne plus jest naprawdę dobrze wykończony.

We wtorek będę jeździł I30n, który mnie kusi tym ze w powszechnej opinii jest lepszy + w cenie Cupry 245 miałbym model ze wszystkim, jednak rozbije się to chyba o finansowanie