Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jestem po 1 roku na infie i zastanawiam się co chcę robić po studiach. Poprzeglądałem różne oferty pracy w Poznaniu (bo tam też studiuje) m.in. na justjoinit i z tego co widzę bardzo ciężko o robotę jeżeli nie chce się iść do webdevu.

Szczerze nie za bardzo mi webdev odpowiada, bo chciałbym jakieś projekty do cv porobić a nawet jak się nauczę resta (java) angulara i tym podobych technologii to i tak mój projekt będzie tragicznie wyglądał bo nie umiem htmla cssa itp. a nie chcialbym sie też i tego uczyć bo i tak jest nadmiar rzeczy do ogarnięcia z tego co widzę, a artystą jestem tragicznym więc i tak zrobie syf.

Głównie myślałem o javie, ale nauczyć się innego języka też mogę, w końcu i tak ledwo co umiem...

Czy ja jestem jakiś opóźniony i czegoś nie rozumiem, czy serio jest robota tylko w takich gałęziach?

#programowanie #java #it
  • 19
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu:

Jestem po 1 roku na infie

a nie chcialbym sie też i tego uczyć bo i tak jest nadmiar rzeczy do ogarnięcia z tego co widzę


z takim podejściem to będzie #programista5k ( ͡º ͜ʖ͡º)

jeśli Java to poza webem nie widzę wiele możliwości, możesz dodać do tego pythona i iść w big data Kafka, Hadoop
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu: na te chwile króluje trend migracji wszystkiego do sieci, stąd takie wrażenie. Same technologie backendowe wymagaja od Ciebie minimalnej znajomości frontendu

Wychodząc od javy mozesz zainteresować sie jeszcze kotlinem i scalą
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Fiuuuuu: skup się na tym co ci wychodzi i sprawia ci fun. Po co robić w życiu to czego się nie lubi. ¯\_(ツ)_/¯ O tyle dobrze, że w IT masz taką możliwość, bo pracę znajdzie się we wszystkim, wystarczy, że będziesz wystraczajaco ogarniający ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
z takim podejściem to będzie #programista5k ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Bauzzer Nie zrozum mnie źle, nie przeszkadza mi nauka, ale jak mam sìe nauczyć 10 różnych rzeczy jeszcze przed zostaniem nawet juniorem to ja nim w wieku 30 lat zostanę xd

skup się na tym co ci wychodzi i sprawia ci fun.

@kfeed: Niestety takiej rzeczy w życiu nie znalazłem a szukałem długo, więc już wybiore z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kfeed: Może i faktycznie mobile, przy okazji na kolejne semestry na studiach sie przyda. Popatrzę bardziej z czym to się je po spanku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
jeśli Java to poza webem nie widzę wiele możliwości


@Bauzzer: co ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież całe finanse i 80% korpo w tym kraju robi w Javie

@Fiuuuuu: Twój projekt nie musi wyglądać - to może być jakiś skrypt, który agreguje dane i wysyła je w np w formie maila, albo bot który inwestuje w krypto, albo jakaś wtyczka która np formatuje ładnie tekst w formularzach
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu: Developer to taki 'one man army', szczególnie w januszexach jest rzucany tam gdzie jest robota nie koniecznie tylko w backendzie. Zatem dobrze znać systemy, front, sieć i backend.

i tak mój projekt będzie tragicznie wyglądał bo nie umiem htmla cssa itp

nie koniecznie. FD nie zawsze muszą grzebać w html i css. Użyj szablonów nad którymi ludzie pracują latami i wyglądają dobrze zarówno na mobilkach jak i desktopie, np bootstrap.
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu:

ucz się matmy i rób coś ambitnego


to jest najlepsza rada jaką mogłeś tu dostać, jeżeli chcesz naprawdę zarabiać fajną kasę i robić fajne rzeczy, a nie siedzieć w webdevie to nie ma lepszej drogi ku temu
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu ale Java to nie tylko Java. Do tego kolejki, bazy danych, spring, hibernate, maven, gardle, docker, różne wzorce projektowe. Tak czy siak jest tego od groma. Taki zawód. A jeszcze sporo ludzi jest full stack.

Jak chcesz ambitnie to chyba bardziej python i projekty badawcze. Do tego matma, fizyka i jakaś wąska specjalizacja z typowo naukowego zagadnienia.
  • Odpowiedz
@Fiuuuuu: Do frontu nie musisz być artystą - to nie ty będziesz projektował wygląd interfejsów, ty masz tylko umieć przełożyć projekt graficzny na kod, a HTML i CSS są dość proste (CSSa możesz się uczyć stopniowo). Jeśli chciałbyś robić projekt do portfolio to możesz wziąć jakiś layout z Dribbble czy Behance i po prostu go odtworzyć (trzeba oczywiście podlinkować designera).

Natomiast colega @mcnight95 też ma rację. Jeśli masz mocny ścisły umysł
  • Odpowiedz
@WewnetrznySpokoj: @mcnight95: @MrHx:
Faktycznie, ML i Data Science wydają się ciekawe, uczyłem się kilka tygodni Pandy i TensorFlow w Pythonie, uczyłem się też jak napisać SVM, KNN i kilka innych od deski.

Mam jednak trochę stracha, bo nie widzę w tym dużo firm szukających juniorów, może to przez covida.
Niezbyt rozumiem też jak miałby wyglądać projekt w czymś takim. Na dogłębnej analizie danych a następnie szukaniu odpowiedniego modelu do
  • Odpowiedz
Niezbyt rozumiem też jak miałby wyglądać projekt w czymś takim. Na dogłębnej analizie danych a następnie szukaniu odpowiedniego modelu do danych? To trochę by wyglądało jak robienie sprawozdania na studiach a nie projekt.


@Fiuuuuu: Kiedyś właśnie wypytywałem o to ziomka bo też sobie tego nie wyobrażałem. Tak, z grubsza tak to wygląda. Duża część projektu to w ogóle ogarnięcie tych danych, bo klient nigdy nie ma wszystkiego czyściutko zapisanego w jakiejś
  • Odpowiedz
@WewnetrznySpokoj: Widzę że znowu web się pojawia, widzę że od tego nie ucieknę. Nauczę się pierw podstaw robienia stronek, a potem popróbuję ML. Najwyżej jak natrafię na ścianę to będzie mi łatwiej przeprosić webdev jak już coś będę w stanie htmlu i css poskrobać.

Dzięki wielkie za odpowiedzi, dużo mi to dało.
  • Odpowiedz