Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #samochody

PZU wyceniło na 1400 zł moją szkodę z AC, na podstawie zdjęć. W piątek była informacja o wysokości odszkodowania, dzisiaj jest informacja że jest zlecenie wypłaty tej kwoty. Czy mogę tak czy inaczej napisać odwołanie, że to jest według mnie za mało? Dzisiaj miałem podjechać do mechanika i się dopytać czy to jest kwota adekwatna do uszkodzeń (uszkodzenia dachu i maski po gradobiciu, jakieś 15 wgnieceń, kilka miejsc z uszkodzeniem lakieru)
  • 8
  • Odpowiedz
@rozzen samo lakierowanie mąki i dachu ponad 1000zl, jeżeli te elementy trzeba lakierować, do tego usunięcie wgnieceń, mogłeś dać do bezgotówkowej naprawy i tyle
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Heady1991 @jadalny_kasztan No dokładnie, kto by to czytał ( ͡º ͜ʖ͡º) @PacMac Mam właśnie AC w wariancie serwisowym. Ale nikt mi nie zaproponował naprawy w serwisie. Wiem, pewnie powinienem sam odstawić auto do serwisu i zgłosić to ubezpieczycielowi. Jednak pytanie czy warto, bo wartość auta to jakieś 16 tysięcy. Jednak z drugiej strony myślałem że może na wyższą kwotę to wycenia ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
@rozzen: Jeżeli masz wariant serwisowy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wstawić teraz pojazd do warsztatu. Jeżeli koszt naprawy nie przekroczy 11k zł, to powinno być ok. Warsztat zrobi kosztorys, jeżeli PZU go zaakceptuje, przelejesz na warsztat 1400 zł, które dostałeś, PZU wypłaci resztę i finito.
  • Odpowiedz
@rozzen: jeśli uważasz, że kwota nie jest wystarczająca, proponuję, abyś przesłał kosztorys zrobiony przez serwis, który zajmie się naprawą. Możesz też zadzwonić na infolinię 801 102 102. Tam konsultant będzie mógł zaproponować Ci serwis, który zajmie się naprawą. Po otrzymaniu kosztorysu, pracownicy sprawdzą, czy wypłata będzie mogła ulec zmianie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ekspert_PZU jeżeli wezmę pieniądze to nie mam chyba obowiązku naprawy tego samochodu, tyle że już go nie ubezpieczę na AC. Dobrze rozumiem, dobrze wyczytałem na internecie?
  • Odpowiedz
@ekspert_PZU: dlaczego podajesz nr płatny? Czy na tym też PZU chce zarabiać?
@rozzen: dzwoń na 22 566 55 55 i dopytaj o szczegóły. Po wypłacie AC się nie kończy bo jak rozumiem szkody całkowitej nie było?
AC dalej jest aktywne tylko nie zapłacą za uszkodzenia które powstały przy tej szkodzie.
Mało tego. Jeżeli auto teraz sprzedasz to jeszcze zwrot składki ci się należy za niewykorzystany okres.
  • Odpowiedz