Wpis z mikrobloga

Może to zabrzmi jak stalking, ale przez ostatnie kilka lat zebrałam 100 mirków i mirabelle, którzy mają / kochają koty-trikolorki. Ja sama mam takie dwa i uważam, że to nie umaszczenie, tylko styl życia xd
A ten styl życia nazywa się #calico - w ten sposób określa się umaszczenie złożone z kolorów: biały, czarny (nie szary/pręgowany!), rudy (tygrysi).
Koty calico są zakorzenione jako symbole w wielu kulturach (np. symbol szczęścia w Niemczech, a w USA wierzy się, że przynoszą pieniądze, bądź w Japonii - zapobiegają wypadkom na morzu). Chciałabym otworzyć fanklub calico i poprosić Was, żebyście tagowali nim zdjęcia swoich trikolorek. Zawołam wszystkie osoby, które złapałam na mirko gdy je wrzucały - jeśli nie chcecie bym was wołała do wpisów z fanklubu, to dajcie + w kom niżej :)
A ja planuję wrzucać co jakiś czas ciekawostki o calico - mam ich całe mnóstwo! oraz oczywiście śmieszne zdjęcia i gify.
Tymczasem, będzie fajnie, jeśli dołączycie i wrzucicie do tego wpisu fotkę swojego calico i podpiszecie, jak ma na imię. Zapraszam Was i innych miłośników, a przede wszystkim opiekunów calico, którzy się jeszcze nie ujawnili!
Wrzucę też komentarz do plusowania o wołanie:)

#pokazkota #koty #calico
xhxhx - Może to zabrzmi jak stalking, ale przez ostatnie kilka lat zebrałam 100 mirkó...

źródło: comment_1625151387cjpfrk66H7nGNbbcHea6zc.jpg

Pobierz
  • 166