Wpis z mikrobloga

  • 8
@elozapiekanka nie możesz sprawdzałem i w systemie aplikacji mobywatel prawko dopiero pojawia się po odbiorze dokumentu, więc idź zamów, odbierz i dopiero wtedy jedź. Bez odebranego dokumentu nie masz uprawnień do kierowania samochodem, najgorzej jak będziesz miał kolizje, gorzej wypadek nawet nie ze swojej winy. Nie będę pisał o konsekwencjach bo jak zdałeś prawko to pewnie wiesz czym się kończy jazda bez uprawnień...
  • Odpowiedz
Do momentu, w ktorym nie wyświetli Ci się że masz do odbioru prawo jazdy w Wydziale Komunikacji nie możesz jeździć. Jesli będzie do odbioru, znaczy że fizycznie istnieje. Wówczas nie musisz go mieć przy sobie, ale policjant już je widzi. Jeśli nie zostanie wyrobione i wprowadzone do systemu, nikt go nie widzi i oficjalnie jeździsz bez prawa jazdy. Skutkuje to cofnięciem uprawnień. Jeżeli zatem dokument nie jest do odbioru, ryzykujesz możliwością cofnięcia
  • Odpowiedz
@Patryk740: @spoxman: jako, ze nie widze lenby face'a to mysle, ze mowicie to serio. W takim razie wbijcie sobie do glowy, ze uprawnienia uzyskuje sie W MOMENCIE ODBIORU DOKUMENTU. Do tego czasu ryzykujecie w #!$%@? duzo klopotow
  • Odpowiedz
  • 0
@spoxman ale w mobywatel pokazuje się dopiero po odbiorze dokumentu z urzędu, miałem dokument już do odbioru ale dalej w aplikacji pokazywało mi że nie mam prawa jazdy... Po odbiorze od razu pokazało się w apce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JanuszAndrzejNowak: Niby nie
Ale każdy z wielką niecierpliwością czeka i niektórzy, błędnie oczywiście, uważają, że tak już można
Niestety nie, choć w praktyce nie ma różnicy, według prawa mimo że masz prawo jazdy, jeszcze go nie masz
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: około 2 tygodni im zajmuje. póki dokument nie jest wydany, to nie masz uprawnień i jeśli będziesz tak jeździć po samym egzaminie, to kara jest do 2k (brak uprawnień). Był nie tak dawno przypadek dziewczyny, która postanowiła jeździć po zdanym egzaminie. Policja ją zatrzymała i nie tylko nie miała prawka, bo jeszcze była po spożyciu (dobrze świętowała). Jej dokument został zatrzymany jeszcze zanim został wydany, a jej sprawa została skierowana
  • Odpowiedz
Jak cie wklepia do systemu to mozesz jezdzic nawet bez odebranego dokumentu (kiedys bys po prostu dostal mandat za brak dokumentu przy sobie przy kontroli ale chyba juz nie ma obowiazku noszenia go) ale kiedy dokladnie cie wpisuja juz nie pamietam
  • Odpowiedz
  • 0
@NorthWarrior no właśnie nie policjant może skierować wniosek do sądu ale jeżeli popełnisz jakieś wykroczenie, kolizja, wypadek, jazda po nietrzeźwemu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to masz #!$%@?.
  • Odpowiedz