Wpis z mikrobloga

#pytanie #przemyslenia #ukraina #przemysleniazdupy

Pytanie może głupie , ale nie byłem w PL od miliarda lat, jak wyjeżdżałem to Ukraińców nie było wcale ( a jeżeli byli, to niezauważalnie )

No i siedzę sobie i naszło mnie pytanie - czy spotykacie się w Polsce z Ukraińcami na wysokich stanowiskach ? Właścicielami dobrze działających firm ? Jeżdżących fajnymi samochodami ? Widział ktoś żeby U pracował/a w np. urzędzie miasta ?
Czy Ukraińcy ( faceci ) żenią się z Polkami ( bo o dziewczynach z U to wiem )

Czy Ukrainiec w PL to jedynie budowa i sprzątanie ?
  • 17
Widział ktoś żeby U pracował/a w np. urzędzie miasta ?


@ijones: Tu jest taka sprawa, że jak niby obcokrajowiec miałby pracowac na urzedniczym stanowisku? Tu nie ma równości, wiec to słaby przykład do porównania.

Właścicielami dobrze działających firm ?


@ijones: Ukrainskie firmy potrafi wykupywac polskie i to chyba czescie niż na odwrót wiec znajdziesz takich.
Do tego jakies mniejsze typu IT czy kawiarnie.

zy Ukraińcy ( faceci ) żenią się
@login_wykopu: Aha , no spoko - ale to generalnie ich tam zatrudniono bo był "przymus" pewnego rodzaju - tak jak Polaków w UK zatrudniano w urzedach pracy bo brytole mieli już dość naszych dukających rodaków XD

Ja bardziej rozpatruję czy Ukraińcy w PL budują kariery na podstawie swojego wykształcenia czy osobowości a nie dlatego "że som Ukraińcami do obsługi Ukraińców" :D

Niemniej jednak dzieki za odpowiedź!
W każdej grupie znajda się jacyś specjaliści bo to czy ktoś się wykształci czy nie nie jest cecha danego kraju a jego osobowości ale jednak statystyka jest dla Ukraińców bezlitosna, jednak z racji ze jest ich tutaj od 1,5 do 2 mln to te 4% powiedzmy pracowników umysłowych lub kadry zarządzającej to nawet 80 tys wiec teoretycznie nie jest trudno kogoś takiego poznać/znać jednak nawet 1.5 mln pracuje fizycznie na budowach, sprzata