Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 44
396 197 + 69 = 396 266

Dorzucam 69 do puli.
Zaczynam się przygotowywać do zrobienia everestingu , szukam dobrego w miarę łagodnego i długiego podjazdu na "wielki dzień" :D
Na razie staram się nie schodzić poniżej 1000 m podjazdów na trening.

PS. Ktoś z tu obecnych należy do tej elity ? ile godzin wam zajęło ? i jak zorganizowaliście sobie dzień ? ( odpoczynki, posiłki, support etc ? )

#rowerowyrownik #rower #szosa #pixel4a

Skrypt | Statystyki
ijones - 396 197 + 69 = 396 266

Dorzucam 69 do puli. 
Zaczynam się przygotowywać do ...

źródło: comment_1624997775uAmj7S3DCgEgiMK7xra2Ng.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@ijones: Jugowska od Pieszyc wydaje sie byc odpowiednia w tym celu. 50m na 12km średnio 4-5% cały podjazd równy bez ścianek i wypłaszczeń. Asfalt gładki i równy, trasa w większości w lesie, co osłania przed wiatrem. Spokojnie 20km/h+ można trzymać. Jak bym miał haratać everesting to pewnie tam bym sie wybrał. Na zdjęciu profil. 3 razy góra dół dało 1500m.
Hipodups - @ijones: Jugowska od Pieszyc wydaje sie byc odpowiednia w tym celu. 50m na...

źródło: comment_1624998951IqhpedqExVpTtkyQRqD7KI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ijones: nie chcę być niemiły, ale 70km i 1000 metrów w górę ze średnią 19km/h to nie jest forma na everesting. mając formę, żeby taką trasę zrobić ze średnią 29-30km/h, to wtedy na sam wjazd ci zejdzie z 9-10 godzin. a dolicz do tego zjazdy, jedzenie etc.
  • Odpowiedz
to nie jest forma na everesting


@Im_from_alaska: Nie , no nie jesteś niemiły - rozumiem o czym mówisz, ale też to pełnego obrazu tego treningu należy odjąć 1/4 dystansu po ścieżkach z pieszymi etc gdzie własciwie nie da rady jechać więcej niż 10-15 km/h ( wyjazd z miasta i na powrocie też ) ale muszę to zrobić żeby przebić się za miasto. Około połowa całego dystansu to też jest gravel i
  • Odpowiedz
@uysy: wygląda przyzwoicie, ale moze jest gdzieś coś u nas lepszego, gdzie zjazdy są krotsze czasowo. Wjezdzajac na jugowską na poziomie 3.3w/kg (czyli mizernie:D) wjazd zjamowal 32 minuty. Bezlieczny zjazd natomiast 15-17minut. Trudnosc i dlugosc zjazdu też chyba trzeba brać pod uwagę, wolałbym chyba coś gdzie jestem w stanie bezpiecznie zjechać w okolicy 30% czasu podjazdu a nie w okolicy 50%.

Nie mniej jednak przez lagodny profil podjazdu bym rozważał Jugowska
  • Odpowiedz
@uysy: @Hipodups: jak metaxy robił everesting, to pamiętam wątek, że najefektywniej podjeżdża się nachylenia 6-7%, stąd moja lekka preferencja w stronę Woliborskiej. Dobrze też, gdy nachylenie jest stałe na całej długości, bez lokalnych ścianek - dlatego jechanie samej leśnej części Jugowskiej też nie jest złym pomysłem. Zjazd to osobna bajka -
im mniej zakrętów tym lepiej, bo o błąd przy dużym zmęczeniu nietrudno. No i też fajnie, by było jakieś
  • Odpowiedz
@metaxy: Przypominam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Jak znajdziesz odrobinę czasu to byłbym mega wdzięczny, wszelkie podpowiedzi na wagę złota !
  • Odpowiedz
- podjazd o jak najmniejszej ilości skrzyżowań (za którymś razem ktoś w końcu Ci wymusi pierwszeństwo), ostrych zakrętów,
- dobry asfalt, ja robiłem na Kopcu Kościuszki i musiałem 116 razy jechać po tęgich wertepach na dół,
- ważniejsze wg mnie niż rzeczy powyższe jest oświetlenie podjazdu w nocy, szczególnie na zadupiach jak w końcu najedziesz na liska, jeżyka czy wyjdzie Ci sarenka/dzik to się można bardzo zdziwić, chyba że wyrobisz się w
  • Odpowiedz