Wpis z mikrobloga

Każdy z #programowanie narzeka na januszexy. To pomyślcie ze nam kierowcom ciezarowke inni Janusze dają premie za spalanie jakby to #!$%@? od nas zależało po jakiej drodze jedziemy ile ton załadowane i ile spali. XD
A no siedząc w ciezarowce trzeba przepalać by albo sie ochłodzić latem albo ogrzać zima i włączyć ogrzewanie na noc. XD

A debile się zgadzają na premie paliwowe. A zima siedzą w zimnym albo tracą kilkaset złotych wypłaty za wysokie spalanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bekaztransa #januszex
  • 19
@absoladoo Nie, że jest jeden lepszy od drugiego tylko jazda 80kmh a 85kmh nie robi różnicę w spalaniu. Skrzynie to automaty, dawanie trybów eko to nie pomaga. Terminy dostaw gonią kierowca też człowiek nie chce być robolem jak gołąb pocztowy. Są firmy co blokują prędkości i ich kierowcy włącza się 83kmh gdy ja lecę 89kmh i nie piłuje silnika.
Poza tym ciężarówka spala najwięcej paliwa przy ruszaniu z miejsca.
Dużo szefów nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lubie_piwo: Moi kierowcy na busach mają średnie miesięczne od 8.0 do 10.5. Dlaczego ten który umie jeździć ekonomiczne ma dostawać taką samą premię jak typ który ciśnie ile się da?
To ja przyznaję premie i jedną z składowych jest właśnie spalanie. Taki mam kaprys jako właściciel firmy.
Ps. Zimą uwzględniam górkę na webasto.
@xspeditor:
@fishery:

u mnie też tak wychodziło, poszła zamiana kierowców bo było podejrzenie że spuszcza.

Wyszło na to że auto autu nie równe i ten "lepszy" kierowca miał takie samo spalanie jak ten "gorszy" na jego samochodzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mintaa: nie chodzi mi o spuszczanie. Jednak jeśli widzę że jeden jeździ 104 i zdążą na czas, drugi lata 120 nie wiem po co bo i tak będzie czekał na rozładunek to dlaczego mam obu premiować?
Licząc że robią 12k kilometrów miesięcznie, na stałych trasach to daje mi to 240 litrów różnicy miesięcznie.
@lubie_piwo: ale to od kierowcy też zależy spalanie, też byłem taki sceptyczny jak ty dopóki nie odbyłem szkolenia z eko drivingu, ALE żeby faktycznie sprawdzić skilla kierowcy potrzeba programu który ocenia cały czas styl jazdy jak np dynafleet Volvo czy fleetboard z merca. Samo paliwo nic nie powie bo auta nawet identyczne z tym samym ładunkiem potrafią mieć inne spalanie.
@fishery bo jeden jedzie 104 to będzie jechał cały dzień. Drugi woli zajechać i odpocząć na miejscu.

Ja wiem że transport w Polsce nigdy się nie opłacał itp a na nowe Scanie trzeba czekać prawie rok...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mintaa: U mnie kierowca ma określony czas na przejazd. Jeśli przyjedzie za wcześnie to będzie kwitł pod rampą do określonej godziny.
Przyjmując iż średnio trasy są 250km to ów speedy Gonzales przyjedzie 25 minut szybciej, które spędzi gapiąc się przez szybę do czasu aż przyjdzie jego okienko i go rozładują.
Nie wiem dlaczego pijesz do mnie że transport się nie opłaca? Mi się opłaca, kasa zaoszczędzona na paliwie trafia do kierowcy
@lubie_piwo: kierowca stylem jazdy ma spory wpływ na zużycie paliwa czy klocków. Z drugiej strony odstawianie cudów na kiju dla janusza za najniższą krajową i obietnicę premii która i tak zniknie po dwóch miesiącach to trochę zabawne xD