Wpis z mikrobloga

Ej znawcy z tagu #samochody
Wytłumaczy mi może ktoś dlaczego brat xd każe mi mieć włączona klimatyzację w moim zacnym peugeot 206 oraz dmuchawę na stopniu 2.
Coś mi powiedział tylko o tym że pasek o pasek się ociera ale za dużo mi to nie mówi.
  • 7
@Chicane kurcze no i jak tu być mądrym jak zawsze jak wsiada to włącza i mówi że wtedy pasek jakiś działa cały czas i nie ociera się ocos innego xd i serio ja mam ją włączona cały czas. Poza tym jak jest wyłączona to coś w silniku chodzi naprawdę głośniej niż jak jest włączona :d
brat upośledzony. zamykam temat.


@Chicane: @no_preservatives: A może jest tak:

Poza tym jak jest wyłączona to coś w silniku chodzi naprawdę głośniej niż jak jest włączona :d


Kiedy układ jest WYŁĄCZONY sprężarka stoi ale jej koło pasowe się kręci co tłumaczyłoby ten hałas - ociera o siebie koło pasowe sprężarki i jej sprzęgło lub hałasuje łożysko tego sprzęgła. Kiedy klima jest włączona elementy te obracają się razem i nie ma
@no_preservatives: ja tam lubię jak mi chłodno, zwłaszcza w nogi i nie lubię spoconych bab. Czyli lepiej mieć włączoną i ewentualnie dodawać trochę ciepła. Ale to nie jest najlepsze co możesz zrobić. Najlepiej było by odstawić auto do mechanika żeby sprawdził czemu jest głośniej gdy klima jest wyłączona choć jest teoria że wszystko jest sprawne - silnik bez obciążenia bardziej drga i chodzi na wyższych obrotach.

Podsumowując - posłuchaj się kogoś