Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam golarki do zarostu i proszę o polecenie czegoś w budżecie do 700zł.
Mam raczej krótki i brzydki zarost, który rośnie głównie na szyi i bokach. Mimo że jest krótki to po dwóch dniach jest na tyle widoczny, że muszę go golić. Jak na razie goliłem się zwykłymi jednorazówkami, ale ze względu na podrażnienia chciałbym się przesiąść na coś elektrycznego.
Fajnie żeby golarka:
- goliła na gładko
- miała pojemnik na włosy (choć to nie must have)

Jak na razie najbardziej skłaniam się ku tej golarce: https://barbersupply.pl/product-pol-986-Andis-TS-1-Golarka-do-Wlosow.html?query_id=1

#golenie #broda #uroda
  • 13
@quare: ehh, skąd ja to znam. Jedyna maszynka o której piszą, że goli praktycznie na gładko to był braun serii 5. Taką też kupiłem. Jestem z niej zadowolony, bo faktycznie po użyciu skóra jest gładka. Jedyna, która nie powoduje u mnie podrażnień jak miało to miejsce przy maszynce na żyletki. Przerobiłem tego dużo. Jedyna, której używam prawie dwa lata.
@Krol_Dzielni: A co ile średnio musisz wymieniać folię i ostrza? Gdzieś czytałem że teoretycznie folia od Brauna starcza na 18 miesięcy, ale no wiadomo jak jest z tymi informacjami od producenta :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@quare:

Jak na razie goliłem się zwykłymi jednorazówkami, ale ze względu na podrażnienia


Tradycyjne golenie na mokro, ciepła woda, olejek, mydło dla wrażliwej skóry, golenie, ciepła woda, zimna wodą, balsam. Maszynka z zamkniętym grzebieniem np. taki klasyk muhle r89, pędzel oczywiście delikatny
@quare: miałem ts2. W życiu mój ryj po goleniu tak nie wyglądał. Pełno czerwonych krost. Ze dwa tygodnie tak chodziłem. Zamiast golić to on rwał włosy albo nie wiem. Ale na pewno nie jest polecany do golenia twarzy.
@Krol_Dzielni oj to współczuję XD
Ja się też obawiam tego Andisa, bo znajoma barberka mówiła, że dłuższy włos potrafi uszkodzić folię co trochę wyklucza bezstresowe golenie np. pach albo klaty
@Krol_Dzielni: a w series 5 masz jakieś problemy/trudności z goleniem linii szczęki albo jej rogów? Bo zastanawiam się nad dopłaceniem do Series 6, która ma obrotową głowicę