Wpis z mikrobloga

#windows #windows11

No to wyskoczył mi ekranik w healthcheck że mój PC nie spełnia wymagań win11. Za chiny nie wiem dlaczego?? Czy jest ktoś w stanie wskazać mi co jest nie tak? Czy czeka mnie zakup nowego kompa ??

HP Omen

CPU Intel(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU
RAM 16 GB
Płyta systemowa 838F 40.28
System BIOS F.22
Urządzenie graficzne 1 Intel(R) HD Graphics 630
Urządzenie graficzne 2 NVIDIA GeForce GTX 1050
  • 14
@Zamanosuke: u 90% osób to wyskakuje (nawet z włączonym TPM), ja bym poczekał do przyszłego tygodnia i zobaczył czy beta się instaluje i na ten moment nie panikował. Ale jestem niemal pewien, że odpali to na każdym komputerze zdolnym odpalić Windows 10 - to przecież się nawet na virtual boxie instaluje :D
@Zamanosuke: A to nie jest tak, że można ją tylko zainstalować na wirtualce, a po tym dopiero przenieść na dysk? Tam jest coś zepsute z tym z tymi wymaganiami (jakiś konkretny setup jest potrzebny). Nawet na najnowszych procesorach jest problem zainstalować win 11 bezpośrednio na sprzęcie.
@Zamanosuke:
taki sam setup jak Twój, tylko BIOS F.35. Wszystkie wymagania niby spełnione, ale apka wypisuję, że nie zainstaluje Win11.

Pogrzebałem w Informacjach o systemie z uprawnieniami admina i może w tym tkwi problem:

Obsługa szyfrowania urządzeń Przyczyny niepowodzenia automatycznego szyfrowania urządzenia: Interfejs testowania zabezpieczeń sprzętowych nie powiódł się, a urządzenie nie jest w stanie wstrzymania., Wykryto niedozwoloną magistralę/urządzenia obsługujące technologię DMA