Wpis z mikrobloga

Mirki podpowiedzcie jak to jest z ta fotowoltaika. Podobno od nowego roku wiele firm zniknie z rynku w związku z nowa ustawa. Znajomy pracuje w kolumbusie i namawia na panele tej firmy i żeby nie brać od małych lokalnych firm. Różnica w cenie jest ogromna. Już sam nie wiem, bo jak czytam to ta firma nie ma dobrych opinii. Natomiast znajomy mówi ze to komentarze od konkurencji i że jak brać panele to tylko od 3 największych firm. #fotowoltaika
  • 16
  • Odpowiedz
@Blue15: Wątpie, bo nadal będzie się opłacać tylko trochę mniej. Co do columbusa to najlepsze jest te ich bilansowanie 1:1 wiec masz wtedy w d... nową ustawę jak i obecną.
  • Odpowiedz
  • 3
@minvt: jeden pan z małej lokalnej firmy przekonywał, ze te bilansowanie 1:1 nie jest takie kolorowe, bo nikt tego nie gwarantuje i w każdej chwili może się zmienić prawo na niekorzyść
  • Odpowiedz
Natomiast znajomy mówi ze to komentarze od konkurencji i że jak brać panele to tylko od 3 największych firm


@Blue15: Mam kumpla to pracuje w salonie samochodowym. Mówi to samo, jak kupować to tylko u największych producentów: Toyota, Volkswagen, Hyundai.

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blue15: w tej chwili montujemy 2,5tysMW rocznie. Wzrost rynku rok do roku to 130%. Jeśli utrzymamy tempo wzrostu to za 4lata w słoneczny le południe możemy zasilić cały kraj PV(to technicznie niemożliwe). Jeśli utrzymamy obecny stan, stagnacja branży to taka sytuacja teoretycznie wystąpi za 9-10 lat.

TL;DR;
Branża musi się skurczyć
Montuj bo o ostatnie szansa(ale montuj tanio)
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: z tego sobie akurat zdaje sprawę. Tylko czy wybrać mała lokalna firmę czy gigantów? Giganci maja duża marże, ale tez nie ma gwarancji, że będą na rynku za kilkanaście lat, tak samo jak małe firmy. Na grupkach na fb ciężko o rzetelne opinie, nie wiem jak na wykopie..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blue15: Panele i tak wszyscy mają chińskie podobne, tutaj nie ma co przepłacać. Falownik można troszeczkę dołożyć, żeby wytrzymał 15 lat. Wielkość firmy ma małe znaczenie. Bardziej chodzi o doświadczenie i staranność konkretnej ekipy montującej.
  • Odpowiedz
@minvt: znowu lobbujesz?
Skoro ma być tak cudownie to skąd płacz prezesa Columbusa ?
Jak dofinansowanie zniknie to może się okazać że to Columbus zniknie bo ich 100% będzie tym samym co sprzedaż i kupno prądu od każdego operatora
  • Odpowiedz
@Blue15: wybierz rzetelnego wykonawcę.
Odpowiedzialny wykonawca nie wrzuci ci lipy bo straci renomę.
Popatrz na opinie w Google Columbusa - wygląda to naprawdę słabo. Ja mam dystans do firm które mają multum tragicznych opini
  • Odpowiedz
@Blue15: weź sobie lokalna formę i zamów trochę lepsze. Podzespoły i będzie gitara. Columbus prw ie przetrwa w 2022 roku ale nie będą już tyle montować. Nie wiadomo jakie będą dawać warunki.
  • Odpowiedz