Wpis z mikrobloga

Pracuje w firmie glownie jako JS Developer. Glownie zajmuje sie frontendem i mobilnymi hybrydowymi aplikacjami (react/vue/angular, ionic), ale bardzo czesto wpada mi cos z backendu z node lub C#. Jesli chodzi o doswiadczenie to w branzy jestem juz 3.5 roku. Posiadam tez podstawowe doswiadczenie jesli chodzi o nierelacyjne i relacyjne bazy danych (nie nazwalbym sie sql developerem, ani nie odwazylbym sie projektowac duzej bazy od zera). Jednak optymalizowac zapytania do bazy z serwera, czy budowac odpowiednie query jak najbardziej umiem xD

Czy wystawiajac fakture na 12 tysiecy + VAT nie sprzedaje sie za tanio? Ciagle widze oferty zarobkow po 20-30 tysiecy i zastanawiam sie czy nie jestem ruchany bez mydla.

#programista15k #programowanie #praca
  • 7
@nigdywiecejtypie: jestem w podobnej sytuacji, tylko trochę inny stack. Jeśli na nic Ci nie brakuje, w pracy czujesz że się rozwijasz (o ile jest to jeden z Twoich celów) i jest Ci zwyczajnie dobrze, to bym olał szukanie roboty w lepszym IT-Januszexie, a zajął się częściowo freelancem. Jeśli masz mocne parcie na kasę to najbardziej efektywna metoda.
@nigdywiecejtypie: Mam wykształcenie humanistyczne, jestem inżynierem ML, a nie data scientistą. Ogarniam matmę na tylę, żeby rozumieć co się dzieje u podstaw, ale moją rolą jest przede wszystkim ogarnięcie co sobie data scientist wymyśli/przeczyta w artykułach naukowych i spięcie tego na produkcji. Jest duże pole do popisu w tym zakresie. Więc jeszcze dochodzą do tego umiejętności quasi MLOps - czyli chmura/serwery/konfiguracja plus znajomośc architektur kart graficznych.
@v3k_: Wlasnie w obecnej firmie czuje sie bardzo dobrze. Mniejsze zarobki rekompensuje fakt, ze mam elastyczny grafik, brak potrzeby wyrabiania etatu (pracuje na taska). Przez to czasami mam wolne 5 dni w tygodniu pracujac tylko pon, wtorek. A wyplata co miesiac wpada ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jesli chodzi o rozwoj tez nie narzekam bo co projekt to nowa technologia, a zajmujemy sie typowymi startupami to czasami rocznie
@nigdywiecejtypie: Pracy jest ogrom, hajp jest jeszcze duży, ale ponoć mówią, że idzie tzw. AI-owa zima. Moim zdaniem trend się jeszcze utrzyma, bo pod "AI" skrywa się wiele automatyzacji, a niekoniecznie zaawansowanych modeli ML-owych.

Sam obszar AI-a zawiera wiele obszarów i najlepsza moim zdaniem droga to expić na jednym/dwóch z nich. Ja stwierdziłem, że będę cisnął NLP, bo wydaje mi się, że jest za dużo nowinek, aby ogarniać jeszcze inne obszary,