Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem nowego samochodu Octavia RS - ponieważ znalezienie stockowego modelu jest praktycznie niemożliwe zdecydowałem się na produkcję. Pochodziłem po salonach, pojeździłem. Wiem o co chodzi. Szukam teraz najlepszej oferty. Z całej Polski z salonów napływały rabaty rzędu 5-7%. Od brokera można dostać jakieś 10-12%. Czas oczekiwania taki sam.

Zastanawiam się jakie są różnice pomiędzy zakupem nowego samochodu z produkcji u brokera a zakupie w salonie? Jedyne co na tą chwilę odróżnia te dwie formy to brak możliwości skorzystania z leasingu salonowego. Są jakieś zagrożenia wynikające z zakupu u brokera?

#pytanie #samochody #motoryzacja
  • 7
@diegos17: Jak do produkcji to będzie za 7 miesięcy. Może do tego czasu wybierzesz jakiś lepszy samochód :D

Nie lepiej sportline kupić? Przecież ta skoda i tak nie będzie jechać, a będzie niepotrzebnie twarda
@cwlmod: Co to znaczy 'nie będzie jechać' ? :D Byłem 2x na jeździe próbnej i było całkiem przyzwoicie. Nie mam wielkiego doświadczenia ale nic mnie w niej nie uraziło. Sztywność ma swoje zalety - poza tym biorę DCC, powinno być spoko ? :P
@diegos17: Powiedziałbym że 15k dopłaty między sportline a rs jest dobrą ceną.

Tylko co z tego skoro za 160k możesz mieć hyundai i30n Performance z pełnym pakietem opcji. W skodzie te 15k opcji wyklikasz bardzo szybko
@cwlmod: wszystko w porządku tylko pomijasz dwie ważne kwestie - gustu - auto musi się podobać nabywcy, oraz praktyczności - gdzie skoda jest 'w miare' szybkim 'hot hatchem' plus po rozłożeniu siedzeń możesz z tyłu małą szafę włożyć. Nazwijmy to kompromisem. Prawdę mówiąc nie potrzebuje porad odnośnie wyboru auta - bo tu już zdecydowałem. Mimo wszystko dzięki za opinie.
@diegos17: Octavia i podobać się? Może w porównaniu do forda focusa, ale nie jako sportowe auto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja po prostu nie jestem w stanie pojąć po co ludzie ładują się w octavie RS-y, którę są absolutnie najgorszymi autami swojej klasy. Szczególnie że za cenę RS-a możesz kupić (wolniejszego ofc) ale superba, który dużo fajniejszym autem. Po prostu wyrzucasz kasę w błoto.

Odpowiadając na twoje