Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#wifi #meshnet #komputery #internet

Z uwagi na to, że w moim mieszkaniu ściany są z żelbetu i świetnie blokują wifi kupiłem repeater sieci wifi. Niestety drażnilo mnie to rozwiązanie i zdecydowałem się przetestować sieć mesh. Wszystko spoko, w każdym z pomieszczeń wysokie transfery natomiast jest jedną zasadniczą wada.
Wifi w telefonie przełącza się samotnie dopiero gdy oryginalna sieć się zgubi. W momencie kiedy telefon ja ledwo widzi to dalej przy niej wisi. Dopiero wyłączenie i włączenie wifi w telefonie rozwiązuje problem.
Czy są jakieś aplikacje które automatycznie (w tle) łączyły z lepszym wifi? Testowałem kilka aplikacji ala "wifi manager" z sklepu play natomiast nie znalazłem takiej funkcji.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobaxX: tp link deco m4r
Gdzieś wyczytałem, że to kwestia wbudowanego wifi w urządzeniu, ale ciężko mi uwierzyć żeby nie było programu do monitorowania siły sygnału wifi i przełączania do silniejszego źródła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobaxX: aplikacja wskazuje, że mam najnowsze oprogramowanie. Często się zdarza, że wifi wisi na ostatniej kresce i nie chce stron lądować a nie przełączy.
Jest funkcja fast roaming uruchomiona ale ona wymaga od urządzenia mobilnego standardu 802.11.r
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: @RobaxX: no właśnie tego nigdzie nie mam a wydaje się to podstawową funkcją. Mnóstwo opcji ale takiej brak. Napisałem do supportu, jak dostanę odpowiedź to Wam dam znać.