Wpis z mikrobloga

Różowej powiedzieli w #pracbaza, że skoro skończyła #studia inżynierskie, to będzie mieć 26 dni urlopu. Na studia zaoczne poszła od razu po maturze. Nie miała żadnych przerw. Ale ona pracowała jedynie podczas studiów.

Więc według mnie dalej ma 20 dni urlopu i musi teraz przepracować 2 lata, bo 8 lat stażu dają jej studia. Praca podczas studiów nie wlicza się.

Na moje, to kadrowa nie ogarnia naliczania urlopów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawopracy
  • 17
@red7000 Kodeks pracy nie przewiduje braku możliwości wprowadzenia przez pracodawcę zasady polegającej na zwiększeniu puli UW niezależnie od stażowości. Art. 154 Kodeksu pracy normuje te kwestie, a normy w prawie pracy mają charakter minimalny - można czynić odstępstwa wyłącznie na korzyść w stosunku do regulacji minimalnej wynikającej z przepisów.
@red7000: Jak twoja nic nie naściemniała i chcą dać 26 to #!$%@? jajca.
Mi w roku w którym w połowie roku wpadałem na 26 też księgowa nie potrafiła tego ogarnąć jak to policzyć i stwierdziła że #!$%@?ć, będę miał 26, bo ona nie wie jak to ma być. A to jest chwila do sprawdzenia. Przykładowo jeśli zaczniesz prace w grudniu to staż pracy liczy się od grudnia. I za te kilka
@red7000 ale urlop wypoczynkowy nie jest powiązany bezposrednio i sztywno ze stażem na rynku pracy (w ktory to staż wliczają się lata nauki). Kodeks pracy określa jedynie normy a co za tym idzie jeżeli kadry dają jej 26 dni to dają jej 26 dni, mogą tak zrobić nawet w przypadku pracownika ktory ma 19 lat i dopiero co skonczył szkołę ponadpodstawową.