Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pare tygodni temu pisalem o #patodeweloperka we #wroclaw o tutaj :) i niestety byl calkiem maly zasieg i malo odpowiedzi wsrod #nieruchomosci . Dzisiaj przegladam sobie ponownie tag mojego miasta urodzenia i trafilem na wpis @jud-suss i nie wiem jak ubrac to w slowa ale skad Polacy maja pieniadze by kupic mieszkanie na ksiecia witolda za 18k za metr w wieku 30-35 lat? Spadek, GME, odkryte zloto?

Ale ja nie o tym do konca. Twoj wpis dot. starszych osob oddaje w 100% moja opinie

Stary Polak to obraz nędzy i rozpaczy. To ludzie zaniedbani, pokrzywieni, zgorzkniali, złośliwi. Obraz ten jest codziennością, poczynając od komunikacji miejskiej, przez osiedlowe uliczki, aż po tanie dyskonty, jak Biedronka, którą seniorzy polubili (i o dziwo, mniej są widoczni w Lidlach, Aldich czy Netto)

Ludzie starzy we Wrocławiu wyglądają fatalnie. Nie obchodzi ich godny wygląd, coś, co znamy z wypadów do Zachodniej Europy, gdzie 70 letni emeryt, wysoki, czerstwy, opalony, w okularach w "złotych oprawkach", marynarce, błękitnej koszuli i butach na słonince celebruje swoją emeryturę, spotyka się w kawiarniach ze znajomymi, czyta gazetę przy lampce wina,


Mieszkam kilkanascie lat na #emigracja i w 100% zgadzam sie z Toba. Powrot do Wroclawia na chwile to jak przeniesienie sie do lat 90. te Mochery, ci ludzie-trupy, te polskie boomery. I wszystko zle, nedzne i smierdzace. Potwornie sie P0lacy zestarzeli.

@jud-suss wiecej wpisow poprosze! :)

PS: nie mam konta i inaczej nie moge napisac.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cdeb23aee6da000a9a6c8f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 10
FikuśnyEkolog:

ale skad Polacy maja pieniadze by kupic mieszkanie na ksiecia witolda za 18k za metr w wieku 30-35 lat? Spadek, GME, odkryte zloto?

Zarabiają, może na część biorą kredyt.
To, że dla ciebie nie jest pojęte, że można zarabiać dużo lub bardzo dużo nie znaczy, że część ludzi tak nie zarabia.
Wrocław to jednak spore miasto i nawet jeśli jeśli zarobki pozwalające na zakup takiego mieszkania za gotówkę ma 1
@AnonimoweMirkoWyznania: myslalem o tym wpisie o starszych ludziach. Nie ma tam nieprawdy. Mamy biednych zgorzknialych zchorowanych seniorow. Ale w tym wpisie brakowalo takze empatiini zrozumienia sytuacji.
Pomijajac kwestie pieniedzy, to jeszce mamy otoczenie, wartosci, historie, traume wojny, zdrowie. Ten okrutny wpis, ktory poczatkow popieralem zamienil mie sie po analize w #!$%@? gimbazy.