Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, pomóżcie z ochłodzeniem mieszkania.

Pacjent - mieszkanie na ostatnim piętrze w najwyższym w okolicy budynku, drzewa nie sięgają do okien, cienia brak. Spore nasłonecznienie w ciągu dnia, okna na dwie strony.

Pomysły na leczenie wraz z ewentualnymi minusami użycia:

1. Folia termiczna jak na wysokich budynkach, efekt lekkiego lustra. Dość drogie (ok 150 zł na jedną połówkę okna), w zimie zmniejszy ilość światła, nie da się regulować.

2. Rolety z warstwą termiczna. Nie za ładnie wyglądają z zewnątrz, ograniczona skuteczność.

3. Rolety zewnętrzne. Problematyczny montaż.

4. Klimatyzacja. Droga w cholerę. Zwiększa rachunki elektryczne.

Czy są jakieś jeszcze opcje? Ratunku zanim się rozpłynę (,)

#design #upal ##!$%@? #kiciochpyta
  • 12
4. Klimatyzacja. Droga w cholerę. Zwiększa rachunki elektryczne.


@mala_rybka: Panie ale klimy nie zaklada sie w lato :PP Zawsze wtedy ceny ida w gore. Na jesien/zime ida w dol bo ci co zakladaja wola mniec mniejszy zysk niz zaden (pracowalem chwile "w branzy"). Trza przewidywac.

To ze klima jest pradozerna to troche mit. Jasne ze zuzywa prad ale juz od dluuuuugiego czasu duzo mniej. INVERTER. Kiedys agregaty chodzily non stop. Inverter
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barto125: rolety termiczne instaluje dzisiaj, może to coś da. Zastanawiam się co dalej.

@Clifford_Lee: obkładam się niebieskimi wkładami do lodówki, ale cienko to widzę xD.

@gorzki99: klima może będzie w przyszłości. Póki co doraźne rozwiązania.

@ant444: montaż jest problematyczny - trzebaby się pewnie barować że spółdzielnia ( ͡° ʖ̯ ͡°).
klima może będzie w przyszłości. Póki co doraźne rozwiązania.


@mala_rybka: To wez sie zastanow czy to ma sens. Chodzi mi o to ze zainwestujesz w dorazne rozwiazania a potem i tak dasz klime :P

Czasem lepiej odrazu zrobic co nalezy a nie stosowac polsrodki bo i tak w koncu sie okaze ze jednak robimy co nalezy. Wiec czy warto inwestowac w polsrodki zamiast od razu wyeliminowac problem?

Absolutnie nie namawiam-poprostu pokazuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: rolety i tak muszę zainstalować, to nowe mieszkanie w którym zasłaniam się póki co zasłonami. Folia chrono tez przed promieniowaniem UV więc również niegłupie pomysł. Klima pojawi się w przeciągu kilku lat - mebli nie mam, trzeba mieć jakieś priorytety ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).
@mala_rybka mam ten sam problem, mieszkanie na 7 piętrze i nieźle praży w okna od zachodu. Myślę że najlepszym będzie coś montowanego zewnętrznie co ograniczy nagrzewanie się szyby. Ja rozważam refleksole ale niestety to dość droga sprawa ( ma takie sąsiad więc sprawdzone info że jest chłodniej)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yngvildr: droga ale u nas tez może być problem z montażem tego od zewnętrznej strony. Jesteśmy w zabytkowym centrum miasta. Dlatego z zewnętrznych rozwiązań to chyba tylko jakaś mocno przezroczysta folia.