Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki dostałem propozycję pracy. Wysłano mi szkic kontraktu w którym pensja podana jest w EURO. Praca będzie wykonywana zdalnie na terytorium PL.
Jak wygląda przelew wynagrodzenia w takim wypadku? Pracodawca przelicza EUR na PLN w dniu wyplaty i taka sume dostaje? Co waszym zdaniem jest korzystniejsze? Posiadanie w umowie stalej kwoty w PLN czy EUR? Kurs EUR/PLN sie zmienia, jednak wydaje mi sie ze EUR jest silniejsza waluta i raczej nie strace. Troche mam metlik w glowie. Wszelkie pro tipy mile widziane.

#pensja #pracbaza #prawopracy #finanse #pieniadze #waluty #euro #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60cc4fb6c75928000a7299f8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem, czy tak można, ale założył bym konto walutowe i brałbym przelewy w Euro.
Waluta raczej nie stanieje względem złotówki, więc tylko zyskujesz.
Najfajniejszą chyba opcją byłoby konto w Revolut, mają teraz status banku od kilku miesięcy, ale musiałbyś sprawdzić jak wyglądają limity na przykład w bankomatach, bo z tym bywa różnie. Głównie Revoluta używamy w drugą stronę - na wyjazdy wakacyjne, jako bankowe "daily" może być kilka niedogodności,