Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 193
Piękna droga dla rowerów, piękna i cudowna. Nie dość, że zapiaszczona i nie sprzątana to nagle na dole kończy się ślepo chodnikiem na którym można sobie rozwalić ryj nawet idąc ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ale kurrrrła, parszywi rowerzyści nie chco nimi jeździć, dlaczego?!? Przecież wystarczy jak potem przeprowadzi rower 200 metrów i przejdzie przez pasy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Będę wam czasem wrzucał takie kwiatki.

#rower #warszawa #zielonka #szosa #sport
Pobierz PanBulibu - Piękna droga dla rowerów, piękna i cudowna. Nie dość, że zapiaszczona i n...
źródło: comment_1623850493OK42pfyswKcLa12Xm1EVBf.jpg
  • 128
@advert: widzę, co chcę widzieć i jest to tak samo gówno warte, jak to co Ty widzisz, bo chcesz to widzieć... w kontekście statystyki. Na Gassach byłem ze dwa razy, jeżdżę po północno-wschodnich rewirach i co drugi, którego zauważam, to kalesoniarz, o!

@cult_of_luna poświęcił pięć minutek i ciach, po robocie. Ty wolałeś pienić się i buzować, po co.
@advert: serio, piach na drodze dla rowerów jest tylko dla wąskiej grupy? Hamujesz przednim hamulcem awaryjnie i płyniesz w bok nawet na fatbikeu. Nie wiem jaki rower musiałbym mieć by podobało mi się kończenie drogi w połowie, albo schody do noszenia. Szczególnie ciężkiego mieszczucha.
@AbaddonLincoln: no no, to mówię "sprawdzam"

PS. ponad 20% mężczyzn na rowerach w Warszawie ubranych jest w strój sportowy.

tymczasem w w artykule: "statystyczny warszawski rowerzysta lub rowerzystka jeździ w swoich codziennych ubraniach, czyli nie wybiera specjalnego stroju sportowego (84,6%)." - czyli nie ponad 20%, a 15% jeździ w stroju sportowym. i teraz serio, każdego kto założy dresy na rower utożsamiacie z kalesoniarzami? XDDD setki ludzi dojeżdżających do pracy
@kompek: znam, ale to nie usprawiedliwia braku utrzymania drogi. Jak na ulicy po wypadku zostanie plama oleju, to jak wpadniesz poślizg to wina zarządcy. Jak żul zarąbie klapę od studzienki to wina żula i zarządcy. Nie usprawiedliwiaimy zaniechania zarządcy z tego powodu.
Ja akurat do pracy śmigam na szosie ostatnio. Wcześniej miałem gravela i nawet gravel w Warszawie grubo po dupie dostaje. Trasę do pracy regularnie zgłaszam na 19115 gdy coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanBulibu: chlopie to kup se górala do miasta na szerokich oponach i przestan płakać.
To sciezka ladnie zrobiona ale najwyraźniej jeszcze nie odpiaszczona, spokojnie, tym tez sie zajmują co jakis czas.

Wiekszosc problemów wymyślacie bo jezdzicie na szosach które nie sa przystosowane do jazdy w mieście. Slyszalem juz argument ze zle jak sa lagodne dojazdy do posesji bo ich w oglle nie powinno być.
@advert: znaczy 15% to mało? A dodatkowo szosa jest najbardziej wymagająca i jeżeli pod nią dostosujesz to inni też będą mieli lepiej. Ja nie kupuje argumentu, że szosa jest jakoś w opozycji do mieszczucha. Jak zrobisz płaski krawężnik, to mieszczuch będzie miał też lepiej. Jak nie zrobisz schodów jak na RZS w Warszawie to bardziej skorzysta z tego rowerzysta na 20kg holendrze niż na 8kg szosie.
Róbmy DDRki dobre na każdy
usprawiedliwia braku utrzymania drogi


@kajo: Oczywiście że nie usprawiedliwia. Nie zmienia to faktu, że "cmentarze są pełne tych, co mieli pierwszeństwo" i trzeba zachować zasadę ograniczonego zaufania, również - a może zwłaszcza - wobec warunków na drodze. Jak mam wątpliwości odnośnie jakiegoś fragmentu drogi, to potrafię zdjąć nogę z pedału zarówno jak prowadzę samochód, jak i na rowerze - więc inni też mogą.

Ale reszta Warszawy to dramat. Nawet głupie przycinanie
@kompek: ja kontraruch lubię. W wielu miejscach w Warszawie dzięki temu zrobiły się świetne skróy rowerowe. Przy czym Warszawa robi kawalątek kontrapasa na końcach drogi, a reszta jest w ruchu ogólnym. No i na takiej ulicy lepiej się czuje jako pieszy, bo wszyscy muszą zwolnić.
A co do krzaków, to problem jest taki, że to wraca to roku i to tak zostanie do końca świata. Trochę zacząłem narzekać, ale ja bardzo
rowerzysta ma prawo wyboru roweru i jego rodzaju.


@PanBulibu: to czemu nie jeździsz czymś takim? Znacznie szybszy jest od szosowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ścieżki rowerowe to często jest patologia zrobiona bezmyślnie, ale niestety jazda rowerem szosowym to czasem jest tak jak jazda niskopodłogowym lamborghini po wiejskich drogach - do ruchu samochód dopuszczony ale na dziurach sobei rozwalisz zawieszenie, nie wjedziesz na krawężnik, kamienie porysują karoserię itd.
Pobierz JimNH777 - > rowerzysta ma prawo wyboru roweru i jego rodzaju.

@PanBulibu: to czem...
źródło: comment_1623863512q7MfAPWB8TPYLPvthpvhjy.jpg
@JackBauer: Pełna zgoda. Ale już pomijając to czy jest to szosa czy treking to ścieżki po wybudowaniu zostają zapomniane i zwykle są w opłakanym stanie. Co więcej nagminne jest ściąganie oznaczeń drogi rowerowej po oddaniu do użytku aby właśnie nie utrzymywać ich w należytym stanie. Taka moja obserwacja
W wielu miejscach w Warszawie dzięki temu zrobiły się świetne skróy rowerowe.


@kajo: To zapraszam do Poznania - to co się #!$%@? na Wildzie przy ostatnim wprowadzaniu strefy płatnego parkowania to jakiś zbiorowy gwałt na logice. Jadąc rowerem wolę pojechać naokoło i potem lecieć zgodnie z kierunkiem ruchu, bo kontrapasy robią na ulicy, gdzie kierownica roweru jest na styk z lusterkiem samochodu jak się je postawi obok siebie.

przerzuca odpowiedzialność na
może jeździj w mieście rowerem, który się do tego nadaje? ¯_(ツ)_/¯ nic mnie tak nie śmieszy jak te żale szosowców, że miasto nie jest budowane pod nich.


@advert: to po co budowac asfaltowe drogi dla samochodów jak każdy może kupić sobie terenówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanBulibu: Nie no jasne, że rowerzysta może sobie wybierać czym chce jeździć, tak samo jak samochodziarz. Tak samo zabawne byłyby pretensje samochodziarza, że się swoim dodge ramem nie mieści na miejscach parkingowych przy ulicy, albo narzekanie, że jego lambo nie idzie jeździć po tych spowalniaczach osiedlowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)