Wpis z mikrobloga

Irytuje mnie ta wielka krytyka Lewandowskiego. Ja rozumiem Januszy przed TV, którzy oczekują od Lewego hartricka co mecz, bo przecież u Niemców to umie strzelać, ale "eksperci" piłkarscy powinni podchodzić do sprawy bardziej realnie. Kadra zagrała słabo i oczywiście Lewy był częścią tej przeciętności, ale kurde każda dziewiątką na świecie wstawiona do tej reprezentacji w takim meczu byłaby nie widoczna. Lewy to klasa światowa, wiadomo taki piłkarz może dać od siebie coś ekstra, ale nie oczekujmy, że przy tak gównianej grze on osobno będzie grał mecz życia. Piłka nożna to jednak sport drużynowy nie indywidualny.
#euro2020
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kacper1997a: Przecież Lewandowski wczoraj był prawie niewidoczny. Poza momentami, w których coś spieprzył. Złe przyjęcia, złe podania. Ciągle skwaszona mina. Z jakiej paki on jest kapitanem? Jaką wartość psychologiczną wnosi do drużyny? Nic. Mnie już wkurza ciągłe bronienie lewego "a bo sam to on nic nie zrobi". Od tego jest kapitan, żeby kreować ducha drużyny. A Robert nie potrafi skleić nawet jednej porządnej akcji. Typ został wyszkolony w bundeslidze do jednego
@Kacper1997a: W jaki sposób te 10 patalachow mu przeszkadzało grać dobrze 1:1? Przyjmować dobrze piłkę? Mieć jakiś pomysł, a nie tylko grać do tylu? Słowaccy przeciętniacy to potrafili robić, a pan piłkasz wielki nie. Lewy zagrał piach i w niczym tego swojego potencjału nie pokazał - był raczej w tej słabszej części drużyny.
@Mechisto: masz sporo racji, chociaż krytyka Lewandowskiego po tym meczu jest spowodowana również tym, że każdy oczekiwał od niego, że samemu wygra ten mecz. Tymczasem on rozgrywać nie potrafi, w końcu jest typowym napastnikiem od dostawiania nogi. Fakt - strzał ma dobry z obu nóg, dobrze gra głową, potrafi przyjąć, utrzymać się przy piłce, ustawić się, ale w Bayernie stosunkowo rzadko uczestniczy w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Raczej znajduje się w odpowiednim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antek_akrobata: Nie wiem kto mógł oczekiwać od niego wygrania całego meczu. To jest nierealne. Krytykują go głównie kibice, którzy liczyli, że Lewandowski w końcu coś pokaże na turnieju. A tak nazywamy go najlepszym piłkarzem świata, a potem okazuje się, że drybling wychodzi mu słabo, rozegrać nie potrafi całkiem, jedyne co mu wychodzi to strzały na bramkę z bliska. A w tym meczu nawet to mu nie wyszło. Ba, nawet przyjąć piłki