Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hejże Państwu. Szybkie pytanie do ekspertów. Chce wymienić kaloryfer w pokoju z aluminiowego (10 żeberek) na dekoracyjny. Czym muszę się kierować przy wyborze nowego grzejnika? Na jakie parametry powinienem zwrócić uwagę w sklepie? I najważniejsze ( biorąc uwagę, że będę kaloryfer przenosił nieco dalej na ścianie, czyli przedłużając rury mogę zmienić ich rozstaw) czy mogę zmienić kaloryfer poziomy na pionowy?

#kiciochpyta #hydraulika #remont #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
@kubbe:

Czym muszę się kierować przy wyborze nowego grzejnika?

mocą obecnego

czyli przedłużając rury mogę zmienić ich rozstaw

a nawet musisz

poziomy na pionowy?

co masz na mysli? Aluminiowy ma podejscie boczne i taki tez musisz kupic nowy, przerobienie podejscia od spodu jest mozliwe ale to kucie i chowanie rur w scianie.

Ten grzejnik to w boku, skad masz grzanie? lpec czy wlasne zrodlo?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman
Nie mam pojęcia jakiej mocy jest obecny grzejnik. Nigdzie nie widziałem na nim informacji. Po zdjęciu byłbyś w stanie ocenić?

Piec gazowy. Gaz ziemny. Domek jednorodzinny. Jakiś rok temu zmienialiśmy piec pompkę, boiler. Przechodziliśmy z pieca węglowego na gazowy właśnie.

Pionowy tzn taki, który jest wyższy niż szerszy. Chcielibyśmy z żoną pionowy ze względów estetycznych. Brakuje mi wiedzy czy montowanie pionowego nie przeszkodzi pompce ( przy podejściu bocznym lub dolnym pompka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kubbe: nie wpłynie to na instalacje co.

Jak grzejesz kondensatem to licz że jedno, zeberko ma 50W.jesli chcesz by grzał podobnie, to musisz dobrać odpowiedniej mocy.

Niestety grzejniki dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, głównie dekorują, mniej grzeją, ale jakiś w podobnej mocy powinieneś znaleźć.