Wpis z mikrobloga

Uczę się właśnie frontu i w związku z tym mam 2 pytanka w razie gdyby ktoś się znał.

Czy można hostować apkę #vuejs na zwykłym hostingu współdzielonym? Albo inaczej, czy #vue może działać bez node.js? Z tego co na razie rozumiem, node.js jest potrzebne do lokalnego tworzenia/test, ale generalnie to plik wynikowy mogę wrzucić na serwer jako czysty js i powinno hulać?

Czy jest sens rozbijać front i backend na dwie aplikacje na hostingu współdzielonym? (pomińmy aspekty zarządzania wersjami itd.)
  • 4
to co dostajesz wynikowo po zbudowaniu z reguły dotyczy klienta i może działać na prawie każdym hostingu


@panato: Dzięki

Co do backendu to już zależy co tam masz, są współdzielone, które nie będą miały problemu z nim.


@panato: bardziej mi chodziło, czy jest sens hostować front i api w osobnych katalogach głównych. No bo skoro front robi zapytania do api, to niby nie ma znaczenia gdzie on fizycznie jest. Chociaż
bardziej mi chodziło, czy jest sens hostować front i api w osobnych katalogach głównych. No bo skoro front robi zapytania do api, to niby nie ma znaczenia gdzie on fizycznie jest. Chociaż wydaje mi się to dziwne trochę.


@paul8585: tak myślę i chyba to co napisałem nie ma sensu, bo przecież każdy folder główny jest powiązany z jakąś domeną, więc musiałbym api i frontend mieć na różnych domenach.