Wpis z mikrobloga

Czy w waszych miastach też jest taka plaga dzików jak w #poznan ? Prawie codziennie słyszę od znajomych że po ich osiedlach chodzą dziki (ja akurat mieszkam w prawie samym centrum więc tam się jeszcze nie zapuszczają, chociaż słyszałem że chodzą już po ul. Mostowej a to 400 metrów od starego rynku) l nawet powstała na fejsie grupa "Dzika Grupa Poznańska" gdzie ludzie codziennie dzielą się nagraniami i filmikami ze spotkań z dzikami w mieście.

Wydaje mi się że jesteśmy już powoli na tym etapie że chodzące dziki po mieście przestają tu kogokolwiek dziwić. Nie wiem czy to kwestia tego że Poznań jest praktycznie otoczony lasami czy to ogólnopolski trend.

https://www.youtube.com/watch?v=McpJn-XBRzs

#wroclaw #gdansk #krakow #lodz #warszawa

I te dzieciaki na górze XDDD
Pobierz
źródło: comment_1623498262INaRHHRObywfrUn2YtW6dv.jpg
  • 58
@Thachii: jak są z młodymi, to każdy błahy powód może prowadzić do ataku. Mojego byłego szefa kiedyś zaatakowała locha, bo małe zakwiczało podczas #!$%@? i locha uznała że to jest sygnał zargożenia.
@Thachii: Spoko, sprawa wygląda następująco, jest
starsza kobieta co dokarmia koty i ją ciągle dzik gonił, postanowiłem taki atak nagrać bo władze od roku nie reagują, na filmie dzik zbliża się do tej kobiety w tym momencie jak go zobaczyłem to stwierdziłem że może być niebezpiecznie bo może dojść do tragedii. Widziałem jak dzik biegł w jej kierunku, na filmie słychać jak krzyczę do niej by uciekała, w kulminacyjnym momencie dzik
Pobierz
źródło: comment_1623511368NPjKo3ZSlzxGZfJ1szf6S2.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hoppbakke: no ale że nie na Podlasiu? No kto to widział, zobaczcie jakie jaja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już widzę te komentarze gdyby zdjęcie było zrobione w Białymstoku ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Thachii: nie, to stary myśliwy a na dodatek "chłop jak dąb", ale gacie były prane. Ja też miałem bliskie spotkanie parę lat temu, locha wyskoczyła spod świerku 3 metry ode mnie, na szczęście w przeciwną stronę żeby odciągnąć od prosiąt, ale kobiety lubiły brąz. ;) Obie sytuacje dosyć blisko siebie pod Środą Wielkopolską.
@Thachii: to było parę lat temu, kiedy jeszcze newsy o dzikach w mieście to była wiadomość tygodnia, na dodatek to była totalna wiocha, więc wiadomo. O dziwo mieszkam na Starołenie i tutaj dzików praktycznie nie widać, a kawałek dalej na blokowiskach Rataj jest ich pełno.