Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem używany odbiornik FrSky xm+. Podłączyłem go do toothpicka z CrazyBee AIO V2.2, zbindowałem z moim Taranisem X9 Lite, ale zasięg jest maksymalnie 10 metrów. Ten sam odbiornik wlutowałem w miejsce odbiornika w kopterze 5 cali i co dziwne w ogóle nie chciał się zbindować. Znowu podłączyłem go do CrazyBee i zbindował się, ale nadal jest potężny problem z zasięgiem. Anteny założyłem nowe. Dodam, że ten CrazyBee ma wbudowany odbiornik Frysky, z którego już oczywiście wymontowałem antenę bo chciałem założyć ten nowy, zewnętrzny. No i tak jak pisałem- zbindowałem go z apką, ale zasięg tragiczny. Pomocy (,)

#pytanie #fpv #drony #budujedrona
Pobierz Varien - Kupiłem używany odbiornik FrSky xm+. Podłączyłem go do toothpicka z CrazyBee...
źródło: comment_1623497112566zOLytMnssGdQYlCJ5C9.jpg
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Felonious_Gru: Tak, napięcie prawidłowe. Wyłączyłem właśnie odbiornik z FC i w ogóle nie chce się zbindować xd Podejrzewam że wcześniej jakimś cudem bindowałem się z fc. Ten odbiornik to wersja non eu, nie wiem jaką mam w radiu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Felonious_Gru: Dobra nie wiem o #!$%@? chodzi a siedzę nad tym już trzecią godzinę xD Zaktualizowałem odbiornik, nadajnik wewnętrzny radia. Binduje z odbiornikiem i CHYBA się zbindowało bo świeci się zielona dioda. Niestety nie pokazuje mi zasięgu na aparaturze (tych kresek), w betaflight nie widać żeby kanały się ruszały a w goglach na OSD rssi pokazuje zero.
@Felonious_Gru: Dobra, jednak nie wszystko jest cacy xD Tak jak pisałem- zrobiłem wszystko tak jak ten gościu. Niestety znacznie spadł zasięg radia. Mam co najmniej połowę z tego co miałem :( Anteny ułożone tak samo, a ledwo po 200 metrach mam już 40% zasięgu. Echh co może być nie tak
@Felonious_Gru: A jest możliwość, że zwiększyła się dokładność RSSI? Poszedłem na sprawdzoną miejscówkę gdzie wylatałem kilkadziesiąt pakietów i nie miałem ani jednego fs. Udało mi się wyciągnąćok. 550 metrów, dalej nie leciałem bo nie chciało mi się łazić po quada xd W każdym razie- przed flashowaniem radia i odbiornika z reguły wartość rssi oscylowała w okolicach 70-99. Nigdy nie miałem tak, że była w okolicach np. 30. Jak łapałem fs to