Wpis z mikrobloga

Ostatnio zakończyłam kilka projektów ogrodów więc czas na nowy wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś przedstawiam ogród dość mały (sama działka ma 600m2), z nowoczesną bryłą budynku, która zadecydowała o charakterze nasadzeń. Usytuowanie bryły budynku względem stron świata nie było najlepsze - na front domu przypada południe, a na tył zacieniona północ. Właściciele jednak mądrze zadecydowali o mocnym odsunięciu frontu domu od granicy działki, dzięki czemu zyskali dużą część południową, do wypoczynku wiosną lub wieczorami, gdy słońce nie będzie zbyt ostre oraz północ, gdzie mogą zaznać cienia latem. Z każdej strony został zaprojektowany jeden mały taras, każdy o nieco innej funkcji: południowy ze stołem obiadowym i krzesłami, północny z kanapą i stolikiem kawowym.

Więcej wizualizacji w komentarzach oraz tutaj: https://www.dariakostaniak.com/nowoczesny

#ama #ogrod #ogrodnictwo #budujzwykopem #rosliny
kjut_dziewczynka - Ostatnio zakończyłam kilka projektów ogrodów więc czas na nowy wpi...

źródło: comment_1623435880IljKtXQLBPKlWNVawStvfu.jpg

Pobierz
  • 19
@kjut_dziewczynka Przy basenie tej wielkości powinno zostać zbudowane pomieszczenie techniczne z pompą i filtrami. Nie widzę go na planie. Pomieszczenie może być pod ziemią, obok basenu, ale chyba powinno zostać uwzględnione wejście. Czy kompostownik w takiej odległości od basenu i budynku nie będzie uciążliwy?
@kjut_dziewczynka Taki wkopany w ziemię basen ładnie wygląda i bardzo przyjemnie się z niego korzysta, ale z doświadczenia wiem, że ogrzewanie i utrzymanie tego jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Drugi raz bym się na to nie zdecydował albo zrobił wszystko inaczej, opony doświadczeń. Tylko mój jest jednak dużo większy, bo 4x10. Z takim mniejszym pewnie połowa problemów i kosztów odpada.
Doradź im, żeby kupili basen dokładnie w kształcie prostokąta, bez półokrągłych schodków,
@kasin jest też kwestia że klienci są w wieku 50+, ten basen to naprawdę nie wiem czy powstanie, dlatego nie planowałam go jako elementu od którego są uzależnione inne. W rysunkach technicznych jest on zaznaczony jako miejsce na łąkę