Wpis z mikrobloga

Imo sprytne marketingowe jechanie na nostalgii fanów BF3 i BF4 (skok z wielkiej góry a la Demawend, quad skaczący z wieżowca, typ niszczący odrzutowiec z wyrzutni rakiet, zabranie nieśmiertelnika na klonie Nouszahr). Po raz kolejny youtuberzy odpalają akcję propagandową jakiego cudownego BFa dostaniemy, chwalenie się oskryptowanym levolution, tornadem, potężnymi mapami, które w sumie z tego co pokazali na zwiastunie mnie nie zachęcają, bo wyglądają na puste jak się przyjrzeć. Podoba mi się, że próbują czegoś nowego, ale k#rwa Ci specjaliści zalatują z daleka R6:Siege czy jakimś Apexem. Miasto gdzie dwa śmigłowce rozbijają się na sobie wygląda jak jakieś Night City z CP77. Gdzie tu jest Battlefield? Gdzie tu poczucie uczestnictwa w konflikcie zbrojnym? Zamiast tego dostaję zlepkę paru gierek, bezpłciowość i uczucie, że szykuje się bieganie po placu zabaw. BFy potrafiły ukazać wojnę w arcadowy sposób bez udziwnień, ale od BFV już coś się konkretnie zaczyna walić. Nawet BF2142 mimo odjechanego settingu dawał poczucie konfliktu w jakim się znajdowaliśmy. W tym zwiastunie tego nie czuć. Kierunek jaki obiera ta seria zupełnie nie dla mnie.
#battlefield
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@StalNarzedziowa: jestem dosyć przychylnie nastawiony do nowego BF'a, ale masz całkowitą rację. Nie czuć tu prawdziwego konfliktu zbrojnego, w takim Modern Warfare 2019, było to czuć pełną gębą co dodało grze uroku (potem już to trochę #!$%@?). Mimo to z chęcią kupię nowego BF'a, powinien sprawiać wiele radości na multi mimo, że to raczej nie będzie najlepsza część


Taki BF V po dodaniu wojny na Pacyfiku wciągnął mnie na 100h grając
@StalNarzedziowa: Niby to tylko trailer, a po tym co pokazali w V gra okazała się mimo wszystko całkiem inna.
No ale martwi mnie, że tak zachwalali jakie to nie będą niesamowite zniszczenia, a z tego co widać to te mapy są plastikowym tłem w którym nie ma czego niszczyć, poza skryptem w stylu oblężenia Szanghaju z 4.
No i design map od czasów BF1 kuleje. W porównaniu do genialnego pod tym