Wpis z mikrobloga

Elo, mam pytanie odnośnie wjazdu do #chorwacja
W sobotę będę mijać granicę SLO-CRO, a dzisiaj wieczorem mam dostać drugą dawkę szczepionki pfizer, natomiast aby przekroczyć granicę bez testu, trzeba spełniać którąś z przesłanek:
*przyjęły pierwszą dawkę szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V), a od jej przyjęcia upłynęło od 22 do 42 dni;
*posiadają zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień, o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
(https://www.gov.pl/web/chorwacja/nowe-zasady-wjazdu-do-chorwacji2)

No i w sumie jeśli się nie zaszczepię drugą dawką, to spełniam pierwszą przesłankę, a jeśli się zaszczepię drugą dawką to już nie spełniam żadnej przesłanki, bo jak im udowodnię, że mam tylko pierwszą dawkę szczepienia? xD
Był ktoś w takiej sytuacji? A może w ogóle Chorwaci tego nie sprawdzają na granicy? Czy lepiej jednak zrobić test?
  • 9
@raulpwnz: jak dla mnie przyjąłeś pierwszą dawkę i mieścisz się w przedziale 22-42 dni od jej przyjęcia. Gdybyś po tym czasie nie przyjął drugiej dawki np. 45 dni, to dopiero przyjęcie drugiej i odczekanie 14 dni by Cię ratowało.
@raulpwnz: no to tłumaczę, że nadal spełniasz pierwszy warunek. Wprowadzili go dla niektórych szczepionek, stąd jest 'dodatkowo'. Bez problemu wjedziesz, mogę się założyć o Karlovaćko ;) Poza tym coraz więcej osób pisze, że nie sprawdzają już tak dokładnie jak na początku tego i sporo osób nie pokazywało żadnych certyfikatów.
@kamcioju: pokazałem QR code pobrany z IKP przed przyjęciem drugiej dawki
@dasistfubar: Czechy (Mikulov/Drasenhofen), Austria (Mureck/Trate) Słowenia (Zavrc/Dubrava Križovljanska)
Winiety kupione online na Czechy/Austrię, płatną autostradę w Słowenii omijałem.
Co ciekawe w Słoweni jechałem na przejscie w Cvetlin, ale zatrzymała mnie w trasie policja i powiedziała, że to przejście jest nieczynne i że mogę dostać mandat kierując się tam i przekierowali mnie na "Zavrć"
@raulpwnz: Właśnie tez chciałem Cvetlin przejechać, to dzięki za info. Swoją drogą widziałem, że na przejściu Mureck-Trate tez niby nie można przejechać, tylko dalszym Bad Radkersburg-Gornja Radgona. W zeszłym roku przez przypadek z Ptuj jechaliśmy autostrada na przejście Gornij Macelj - dopiero po przyjeździe spostrzegłem się, że ten odcinek także jest płatny, na szczęście nie przyszedł narazie żaden mandat.
@dasistfubar: Hmm, no to 12 czerwca Mureck/Trate było czynne, nie było w ogóle strażników na granicy w nocy, a jak wracaliśmy 22 czerwca w dzień, to sprawdzali nam dowody i pytali dokąd jedziemy, nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu