Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem auta, koniecznie nowe. I dylemat jest nastepujący: premium czy nie premium.

Skoda superb 280KM 4x4 vs BMW 530ix drive, oba kombi

Skoda(wyposażenie maksymalne - poza webasto)
+ cena(katalogowo 220tys - rabat 10% = 198tys brutto)

BMW(pare rzeczy odpuszczone ze wzgledu na cene)
- cena(katalogowo 350tys - rabat 17% = 290tys brutto)

Głównym kryterium moze nie jest cena, bo wiem ze oba auta uciagne spokojnie, jedynie co mnie zastanawia to czy warto. Poza tym ile zapłace za auto wiem że utrzymanie bmw bedzie sporo droższe - oc/ac, serwis itd. Pytanie do was jakie to są liczby np. w skali roku. Jakie macie opinie na temat awaryjnosci itd.

Pytanie do mireczków, którzy posiadaja jedna albo drugie. Albo mieli okazje jeździć oboma o opinie.

#bmw #skoda #superb #auto #zakupauta #motoryzacja
  • 20
@trololo55: brokerzy daja 22% nawet, ale sam leasing wtedy gorszy(np brak mozliwosci ubezpieczenia oc/ac innego niz przez nich, wyzszy procent itd). Jak sie to podliczy to wychodzi ze od dealera za nizszym rabatem na to samo wychodzi.
@osdpl: hmm nic mi o tym nie wiadomo, w konfiguratorze sa dwie opcje: Serwis inclusive(oleje itd) za 7100zł na 5 lat lub inclusive plus(tarcze i klocki dochodza) za 17500zł na 5 lat. Dyskusyjne czy to sie opłaca
brokerzy daja 22% nawet, ale sam leasing wtedy gorszy(np brak mozliwosci ubezpieczenia oc/ac innego niz przez nich, wyzszy procent itd). Jak sie to podliczy to wychodzi ze od dealera za nizszym rabatem na to samo wychodzi.


@Gottek: to jest kwestia jeszcze do przedyskutowania z księgową, ale wydaje mi się, że odsetki od leasingu możesz odliczyć w 100% czyli podatkowo i tak firma leasingowa wyjdzie lepiej.
@kuta_senator bmw mam teraz dopiero pare tygodni. Koszty audi i skody niemal identyczne. Po prostu obecne bmw jesli chodzi o komfort, design, prowadzenie jest najlepsze. Poprzednimi autami zrobilem prawie 700 tys km w sumie (10 lat jezdzenia) i bylo poprawnie, koszty czesci niskie w zamiennikach a wysokie w oryginalach. Wiem ze bmw ma okolo 50% wyzsze koszty serwisu ale daje taką frajde ze hej
@Gottek: Sam mam niższe BMW bo X1, ale ja bym sie nie ładował w 530. Imo nie warto. Cena jest naprawdę sroga, a Superb jakoś nie odstaje bardzo jeśli chodzi o jakość wykończenia i komfort. Pytanie tylko jak się będziesz z tym czuć i czy chcesz być "prestiżowy". Ja obecnie muszę kupić drugie auto dla siebie i analizowałem BMW2/Audi A1 vs wypasiona Skoda Scala. I wiesz co? Biorę Scale bo ma