Wpis z mikrobloga

  • 0
@annmolly woooo, jakie piękne ruloniki (), ja parę dni temu przesadzałam i rozdzielałam maui queen i albertii & louisae, myślałam, że ciężej będą to znosiły, ale też wypuszczają nowe listki, mimo, że trochę szkód w ich bryłach korzeniowych narobiłam. Kochane kwiatuszki.
  • Odpowiedz
@Kaplanka: jakiś roślinkę kupić do mieszkania? Zależy mi żeby długo rosła, w sensie żeby nie przekwitła po 3 miesiącach i do wyrzucenia. Będzie stała w rogu salonu. Odpisz, to ważne ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 1
@Harven ma być z kwiatuszkami, czy może być zielona? Bo jeżeli zależy ci na kwiatkach to najlepsze imo są fiołki afrykańskie i cholernie je lubię. One mają tyle gatunków, że u nas są sprzedawane jako fiołki w miksie i żeby się dowiedzieć jaką odmianę mamy, najlepiej zapytać na anglojęzycznych stronach. Ba, oni mają nawet taki specjalny katalog na te cudeńka.
Żeby kupić typowo znaną odmianę to trzeba już trochę zapłacić i tak
Kaplanka - @Harven ma być z kwiatuszkami, czy może być zielona? Bo jeżeli zależy ci n...

źródło: comment_1622959406rRUErhsOtpAsoF3XaIXQUA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Harven jak nie chcesz za bardzo latać, to tak jak mówi @L3gion szeflera, dostępne obecnie w biedronce ( ͡º ͜ʖ͡º), tylko też trujące dla kotów. Musiałam zrezygnować, a tak mi się podobała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
One nie kwitną, ale rosną duże. Tzn. kwitną i mają małe, nieatrakcyjne kwiatki, ale w domowej hodowli zdarza się to rzadko, co nie zmienia faktu, że roślina
  • Odpowiedz
@Kaplanka: może być zielona, nie musi mieć kwiatów. Może mieć jakieś liście duże zielone. W salonie jest jasno, i słońce wpada nawet jak są zaslonuete. I fajnie by było gdyby była duża :) w sensie wysoko rosła, ale to nie jest must Have. Dzięki za dotychczasową odpowiedz
  • Odpowiedz
@L3gion @Kaplanka. W pon zajdę do biedronki zobaczę czy mają jeszcze szeflera bo mi się podobają xD kupię z dwie jedna do salonu druga do sypialni. Nie am zwierząt w domu, a roślinki chce żeby trochę mi wilgotność w mieszkaniu poprawiły, jakość powietrza,. Ale coś jeszcze dokupię bo lubię roślinki ʕʔ
  • Odpowiedz
  • 1
@Harven tylko pytanie, ile chcesz na to wydać! Bo im większe okazy, tym więcej kosztują, kalatea z mojego wpisu w przyszłości też powinna być duża (o ile przeżyje) i sięgać do kolana.
To może juka? Tania, prosta w uprawie, rośnie jak na drożdżach i zajmuje kawał miejsca w mieszkaniu, jeżeli na tym ci zależy. Moja ma już ponad metr.
Monstery rosną duże i palmy.
  • Odpowiedz
@Kaplanka: monstera też mi się pddoba, duże liście ma. Też wezmę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiadomo, nie milion PLN, ale kilka złotych na kwiatki przeznaczyć zamiast na głupoty to spoko opcja
  • Odpowiedz
A jak nie będzie już w biedro, to zajdę do kwiaciarni po prostu. Dzięki za podpowiedzi ʕʔ już wiem czego szukać
  • Odpowiedz
  • 1
@Harven one tam kosztują po 13,99 z tego co pamiętam, a jak się mylę to może złotówkę albo dwa więcej. Jakbym nie miała kotów to bym nabrała sobie tych monster i namnożyła żeby mieć potem giga dżangul, bo ma cudne, wielkie liście.
Daj potem znać jak zakupy i co udało się upolować :D
  • Odpowiedz
@Kaplanka: spoko, poszedłbym już dziś ale of course niedziela biehalndlowa () Ale może kwiaciarnie są otwarte. Dam znać i porobie jakieś fotki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Harven zamiokulkas lub skrzydłokwiat, to pierwsze w cieniu i podlewać jak sobie przypomnisz to drugie odsunięte od bezpośredniego słońca i podlewać raz w tygodniu - często nawozić będzie pięknie kwitł.
  • Odpowiedz