Wpis z mikrobloga

Najwięcej o #elonmusk krzyczą ci, którzy kupili jak debile na górce z myślą szybkiego wzbogacenia się. Prawda jest troszkę inna, niż wszyscy ją opisują.
Elon swoim działaniem dobitnie pokazuje coś, co wszyscy od wielu lat mają w nosie.

Chodzi o oparcie całego rynku #kryptowaluty o cenę #btc #bitcoin Przecież to jest całkowicie bez sensu, każda sieć daje inne możliwości #ethereum #bnb czy tokeny na nich oparte takie jak #shib lub $cake służą do różnych rzeczy. #theta to na przykład blockchain, który chce zdecentralizować streaming czyli być rywalem #twitch więc dlaczego cena $THETA ma być w jakikolwiek sposób powiązane z $BTC.
Elon tylko pokazuje tą patologię, no ale nikt tego nie rozumie, bo wszystkim chodzi o szybkie wzbogacenie się, a nie o ideę która przyświecała kryptowalutom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 28
@levvvy: wszystko inne niż bitcoin to na dzień dzisiejszy scentralizowana kupa gruzu, która nie ma racji bytu jako poważna kryptowaluta. Więc dlaczego nie robić na tym pieniędzy? O to przecież chodzi, żeby nakupować szitów jak są tanie, wymienić jak są drogie i kupić bitcoina.

Sprzedawanie jakichś bajek o super możliwościach szitów może wynikać jedynie z bycia ignorantem albo cynikiem, który chce dorobić się pieniędzy na frajerach. Innych opcji nie ma.
@FarmaceutaAmator: Ty rozumiesz Mireczku, ale zobacz, ilu ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o ekonomii weszło w tym roku na rynek krypto, Oni tego nie zrozumieją, dopóki nie stracą swoich dolarów (chyba) wiesz do czego dążę
@levvvy: ja też na poważnie wszedłem dopiero w tym pomimo 8/9 lat obserwacji bo kiedyś nie miałem warunków.
Tą patologię dostrzega podejrzewam każdy nawet ci co weszli dziś ale pytanie jaki realny wpływ ma samo zrozumienie tego
@FarmaceutaAmator: są też i tacy ludzie, ja wszedłem w 2016 a obserwowałem od 2012.
Ludzie którzy śledzili ten rynek gdy powstawał i kształtował się, mają o nim jakieś pojęcie, natomiast większość ludzi którzy weszli w tym roku, to ludzie którzy chcieli wsadzić 1000$ i na następny dzień odebrać LAMBO z salonu, widać to pięknie na wolumenie i panicznych sprzedażach małych portweli, czyli ulicy która weszła w tym roku.
Trochę to smutne,
@wieslawdziadrycha:
Problemem BTC jest zbyt duży blockchain, zwykły kowalski nie ma wolnych 350GB i 10Gbps internetu, żeby utrzymywać takiego node'a
Natomiast są sieci, które chcą zminimalizować swój łańcuch, żeby właśnie zwykły kowalki nie musiał stawiać serwera żeby postawić na nim node'a.
Ludzie też najczęściej nie rozumieją jaka jest różnica pomiędzy portfelem exodus czy jaxx a całościowymi portfelami z pelnymi blockchain'ami (GUI, CLI)