Wpis z mikrobloga

Pielęgniarka przy szczepieniu #pfizer pięknie mnie oszukała c: mam irracjonalny strach przed igłami, chwilę przed wejściem do gabinetu brak kontroli oddechu weszło tak mocno, że pojawiły się pierwsze zawroty głowy, nie było hiperwentylacji, ale każdy mięsień był ściśnięty
Wchodzę i pielęgniarka widzi, że obsranie jest grane i wyjaśniam słabym głosem, że nienawidze igieł XD a ona 'ale żadnych igieł nie bedzie! Nie będzie kłucia! Proszę siadać', siadam z mega zaskoczeniem i przez jej twierdzenie cały stres odszedł. Gdy tylko doszło do mnie, że halo, przecież to szczepionka, przecież tego doustnie nie będą podawać, już podejrzliwie się rozglądam, ale szybciutko przetarła mi ramię i się wbiła. Zrobiła mnie jak dziecko XD
  • 76
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chillipickle: ja jakoś nigdy problemów z igłami nie miałem, do czasu aż robili mi punkcję w kolano żeby po operacji wodę usunąć. Takiego bólu w życiu nie doświadczyłem. I teraz może nie że panicznie się boję, ale stres mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdy tylko doszło do mnie, że halo, przecież to szczepionka, przecież tego doustnie nie będą podawać


@chillipickle: śmieszny fakt -> istnieją szczepionki, które podawane są doustnie (np. na szczepionka na rotawirusy).
  • Odpowiedz
śmieszny fakt -> istnieją szczepionki, które podawane są doustnie (np. na szczepionka na rotawirusy).


@imateapot: albo donosowo (szczepionka przeciwko grypie dla dzieci) czy doustnie przeciwko polio (niestosowana w Polsce - bo ma gorszy profil bezpieczeństwa, ale stosowana w Afryce bo jest trochę skuteczniejsza i łatwa w przechowywaniu)
  • Odpowiedz
@chillipickle: te igły na covid są jakieś cieniutkie albo sama szczepionka taka bezbolesna :) ja z racji kilku ciąż mam średnio co miesiąc pobieraną krew, co roku szczepię się na grypę, 2 tygodnie temu odswiezalam krztusiec - igieł się nie boję, ale wiadomo że bycie kłutym do przyjemności nie należy ;p a ten covid wszedł jak w masełko :D i pierwsza dawka, i dzisiaj druga (pfizer), praktycznie nie poczułam. A z
  • Odpowiedz