Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#korposwiat #praca #korpo #kariera

Mirki, wielokrotnie Wam w czymś radziłam, ale teraz sama stoję przed dość dużą wątpliwością w mojej karierze i potrzebuję porady.
Pracuję w korpo jako manager niższego szczebla. Niedawno wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim i okazało się, że mój manager odchodzi z firmy niedługo. Sam zasugerował mi podczas spotkania, żebym aplikowała na jego miejsce. Problem polega na tym, że raz - ledwo co wróciłam po rocznej przerwie, w pracy zmieniło się mnóstwo, mam zupełnie nowych ludzi pod sobą, pojawiły się nowe procesy, aplikacje itd itp a nie wspomnę, że muszę sobie poprzypominać całą resztę, która się nie zmieniła, a dwa jego kompetencje i doświadczenie, a moje, to jak porównanie czosndoga z kanapką z keczupem. Przepaść. Jednakowoż, on chyba widzi we mnie potencjał, skoro zasugerował, żebym aplikowała. W dodatku, kiedy myślę o swoich potencjalnych konkurentach w procesie aplikacji, to dostrzegam pewne szanse. Ale, po pierwsze nie chciałabym się wygłupić składając CV na nowe stanowisko, gdy ledwo co wróciłam, po drugie nie chciałabym wyjść na próżną, że tyle mnie nie było, już nikt pewnie nie pamięta moich osiągnięć, nie zdążyłam nawet zapoznać się z nowymi warunkami pracy, a już się pcham wyżej. No i kurde nie wiem co robić. Składać to CV czy nie? A już chyba najbardziej się boję, że złożę aplikację i mi się uda awansować xD
Wpis dodaje z anonimowych, bo za często tu piszę o swojej pracy i można byłoby dość łatwo dojść o jakiej firmie mówię. Z góry dzięki za każdą pomoc!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b859de9f68b4000a9c42a5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: Z mojego doswiadczenia powiem Ci, ze powinnas skladac jak najbardziej. Znam bardzo wielu ludzi na wyzszych stanowiskach co sa idiotami, a Ci pod nimi boja sie aplikowac, bo "za malo sie znaja" chociaz sa po prostu lepsi.

nie chciałabym się wygłupić składając CV na nowe stanowisko, gdy ledwo co wróciłam

Daj spokoj, ja po 2 latach od studiow zaaplikowalem na podobne stanowisko, bo widzialem, ze inni to idioci. Oczywiscie je
@AnonimoweMirkoWyznania: idź na rozmowę. Prawda jest taka, że obecnie kultura w korpo działa na twoją korzyść. Jesteś matką, wróciłaś z urlopu, nikt nawet nie pomyśli, żeby zasugerować, że powinnaś mieć z tego powodu mniejsze szanse na awans.

A jeżeli chodzi o przepaść między tobą a szefem to normalne. Fake it till you make it. Jeżeli aplikujesz na stanowisko gdzie odhaczasz wszystkie wymagania i czujesz się z tym jak ryba w wodzie
w pracy zmieniło się mnóstwo, mam zupełnie nowych ludzi pod sobą, pojawiły się nowe procesy, aplikacje itd


@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież to nic nie znaczy, to tylko nowi ludzie i narzędzia które musisz poznać. Będąc managerem o wiele ważniejsze jest podejście do zespołu i klienta, stanowczość, empatia, itd. Jako że jesteś świeżo po macierzyńskim to pewnie będziesz musiała spędzić mnóstwo czasu i wysiłku na powrót do pracy, ale jeżeli nie chwycisz tej szansy
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście że aplikuj, nie wiem w jakiej robisz branży ale często na stanowiskach menagerskich liczy się bardziej zdolność uczenia sie, ogarnięcie życiowe i pewne predyspozycje - które na pewno masz skoro jesteś tam gdzie jesteś, a Twój przełożony sam je w Tobie widzi. Wszystkiego z twardych umiejętności jesteś w stanie się z czasem nauczyć, tak samo jak nowy pracownik na szeregowym stanowisku.
OP: @Qarkje: @rivvin: @janneq216: @Stolbilardowy: @Stolbilardowy: @kaosha: @red7000: @przepiorka: @tellet: @Wloczykij2: @Gigamesh: @gruss_di: @giocarte: @eazy-e: @FreeRiderr:
No więc... złożyłam cv. Niedługo zaczynam pracę na nowym stanowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie dostałam roli 1:1, trochę jest 'pomniejszona', ale w karierze to przełom, a i finansowo jestem pozytywnie zaskoczona. Do #programista15k jeszcze trochę