Wpis z mikrobloga

‼ OD DZISIAJ możliwy jest wjazd na teren Chorwacji już po zaszczepieniu pierwszą dawką (dwudawkowej) szczepionki, o ile, od podania pierwszej dawki minęło co najmniej 22 dni

Wydłużono również czas ważności testu PCR z 48 na 72 godziny!

Więcej na moim blogu: https://crolove.pl/przydatna-informacja/jak-dojechac-do-chorwacji/

#chorwacja #podrywajzwykopem #wakacje #covid19 #podroze #granica
MikasaTsukasa - ‼ OD DZISIAJ możliwy jest wjazd na teren Chorwacji już po zaszczepien...

źródło: comment_1622633257Lk7P9vZCoP3MRPrJmMwUlD.jpg

Pobierz
  • 30
@MikasaTsukasa: KOREKTA:

‼ OD DZISIAJ możliwy jest wjazd na teren Chorwacji już po zaszczepieniu pierwszą dawką (dwudawkowej) szczepionki, o ile, od podania pierwszej dawki minęło od 22 do 42 dni (szczepionki Pfizer, Moderna i Gamaleya) oraz od 22 do 84 dni (szczepionka Astra Zeneca)
Powyższe ramy czasowe dotyczą wjazdu na teren Republiki Chorwacji, a nie czas jej opuszczenia.
@MikasaTsukasa: kurna, próbuję to czytać na wszystkie sposoby i jest to cholernie nieprecyzyjne. Jakby nie patrzeć, zostawili zapis o drugiej dawce, a dodano o pierwszej. Jaki byłby sens zostawiania 14 dniowej karencji po drugiej, skoro i tak większość się złapie na pierwszą.
Takie podejście, póki co zachęca do NIE przyjęcia drugiej dawki i szczepienie się drugą dopiero po wakacjach :/
No chyba, że to doprecyzują..
@RRybak nie, ponieważ jest są ramy czasowe, które powodują, że niektórzy nie zalapią się w terminie 22-42/22-84 dni od pierwej dawki :) Ponieważ i tak należy przyjąć drugą dawkę, wydłuża się nam czas w którym możemy pojechać :)
@MikasaTsukasa: No to patrz:

pierwsza dawka -> 35 dni -> wyjazd w 40 dniu

a) Łapiesz się na "do 42 po pierwszej dawce"
b) karencja 14 dni po drugiej

Na chłopski rozum można jechać, ale wg zapisu "prawa" to raczej podpadasz pod karencję i lepiej nie przyjmować drugiej dawki (?)
¯\_(ツ)_/¯
Stresuje mnie to wyjątkowo, bo akurat mój przypadek :P
@MikasaTsukasa: dobry, zaczepię Cię jeszcze tutaj. Jak wygląda w praktyce powrót z Chorwacji? Czy Słoweńcy mogą wymagać testu, bo wjeżdżasz spoza schengen, czy jest to raczej kwestia kraju docelowego i "jak mnie nie złapią w Polsce, to test niepotrzebny"?
@MikasaTsukasa: a jak wygląda kwestia lotu samolotem? Mam wykupiony lot do Zadaru na 1.07 dla dwóch osób.

Ja dzisiaj przyjąłem drugą dawkę. Druga osoba przyjmie drugą dawkę 22.06 - jest już po pierwszej.

Lecę samolotem bo dla mnie to za daleko na jazdę samochodem ;)