Wpis z mikrobloga

@LRF1000W
( ͜͡ʖ ͡€) w kosmosie robię, tam się na narzędziach nie oszczędza. Zobacz cążki Erem (te niebieskie co są na zdj) - też nie najtańsze

@slavoy
Dopiero się uczę, ponad godzinę ostrza ustawiałem a dalej lekko drapią srebro na miedzi :(
@miud: Fajna robota. U mnie teraz luźniej, to też mogę sobie na spokojnie pod mikroskopem coś pogrzebać, żeby ładnie wyglądało. Ale to tylko komercja, nie jakieś projekty kosmiczne :)
@miud: o panie, serio potrzeba takiego narzędzia do obierania przewodów z izolacji? Wydaje mi się, że obieraczki Knipex/Haupa/Phoenix Contact, które pewnie kosztują ułamek ceny tego narzędzia od JBC zrobiłyby tą samą robotę - mylę się?
@slavoy kosmos to też komercja w pewnym stopniu ( ͡º ͜ʖ͡º)

@strusmig
Do zwykłego obierania to i noz będzie OK. Ale nie bez powodu JBC/Hakko ma takie narzędzia. To jeszcze niski poziom, teraz to się obiera laserem (ale jeszcze o tym nie czytałem nic, jedynie słyszałem).

Termiczne obieranie ma dużą zaletę - niższa szansa na zepsucie wiazki przewodów które są w środku, mniejsza szansa na porysowanie miedzi.
@miud: ok, teraz już rozumiem, że z tym przemysłem kosmicznym wcale nie żartowałeś xD. Skoro to precyzja obierania jest tak istotna przy twoim zastosowaniu, to wybór jak najbardziej uzasadniony.