Wpis z mikrobloga

1005 + 1 = 1006

Tytuł: Brisingr
Autor: Christopher Paolini
Gatunek: fantasy
ISBN: 9788366409026
Ocena: ★★★★★★

Trzeci tom serii Dziedzictwo i jak na razie najgorszy. Ta część ukazuje luki logiczne całej serii na przykład (uwaga - spoilery)


Poza błędami logicznymi nie podoba mi się zbytnie skupienie na postaci Rorana, który kreowany jest na boga i niepokonanego, a dodatkowo wszystko to bez niczyjej pomocy i magii. Nie kojarzę innej postaci, czy to w literaturze, czy też kinematografii, która dysponowałaby tak ogromnym fartem i wachlarzem umiejętności.


Pomimo kilku wad cała seria wciąż mi się podoba i chętnie poznam jej zakończenie. Historia jest ciekawa, a wykreowany świat ma swój potencjał. Wiadomo, że daleko mu do perfekcji Władcy Pierścieni ale jednak wciąż ma swój urok. O ile w ostatniej części autor nie popłynie może to być całkiem dobra seria fantasy ze średniej półki.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Owieczka997 - 1005 + 1 = 1006

Tytuł: Brisingr
Autor: Christopher Paolini
Gatunek: fa...

źródło: comment_16224703059IfV7m8kjptVTP3lEwf3CQ.jpg

Pobierz
  • 26
@rocky_b: Z fantasy czytałam tylko Eragona, Władcę Pierścieni, Wiedźmina i Grę o Tron - jeśli więc nie czytałeś tych tzech ostatnich serii to polecam.

Fajna jest też seria z Travisem Chase'm od Patricka Lee (pierwsza książka Tunel) z tym że to bardziej taki mix sci-fi i fantasy.

Jeśli lubisz mitologię grecką/rzymską/nordycką i książki młodzieżowe to polecam książki od Ricka Riordana. Moim zdaniem najlepszy jest cykl Percy Jackson i bogowie olimpijscy (pierwsza
@Owieczka997: Dwie pierwsze części mega wciągające, ale pamiętam że Brisingr wyszedł bodajże po 3 letniej przerwie (kolejna część chyba podobnie) i już trochę zajawka spadła niestety. Ale z szacunku do serii skończyłem całą i specjalnie nie żałuję. A z recenzją w sumie się zgadzam. Chociaż w młodszym wieku nie zwraca się szczególnej uwagi na dziury w fabule ( ͡° ͜ʖ ͡°)