Wpis z mikrobloga

W sumie nie akceptuje współczesności, ale nie jestem też za powrotem do przeszłości. Mam w pewnych kwestiach dość lewicowe poglądy (głównie w ekonomii) oraz nie mam nic do gejów, ale akceptuje istnienie pewnych form tradycji oraz hierarchii. Jestem też raczej za nacjonalizmem. Lubię Platona, ale nie przepadam za chrześcijaństwem. Szanuję naturę, choć nie mam nic do rozwoju technologicznego (choć oczywiście kontrolowanego by nie uzależnić ludzi całkowicie od maszyn).

Mogę się utożsamiać z tagiem?
#revoltagainsthemodernworld #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
@WilhelmNeuropek: No tak ale potem nacjonalizm wyszedł przeciw liberalizmowi. Liberalizm ostatecznie stawiał ja atomizacje społeczną. Nacjonalizm stoi w kontrze. Plus współcześni nacjonaliści promują wartości dość tradycjonalistyczne dla zachowania ciągłości historycznej.
  • Odpowiedz
@Al-3_x imo ten tag jest dla Ciebie :)

Ten tag i #antykapitalizm to magnesy na najdziwniejszych ludzi.


I oba tagi mają podobną diagnozę co do stanu faktycznego świata tylko rożne pomysły co z tym światem zrobić. Chociaz te pomysły też się splatają i łapią wspólne punkty.
  • Odpowiedz
@Girl_Debord: ogólnie pisze tu gościnnie na tym tagu, ale tego typu pogląd trudno nazwac trolowaniem u ludzi, którzy wyznają evolę (sądząc po nazwie). w jednym z końcowych rozdziałów tej książki evola dowodzi, zresztą powtarzając po guenonie, a guenon ten fakt niby wywiódł z badań nad religiami pierwotnymi, że nacjonalizm jest pierwszą aberracją na drodze do komunizmu (dla evoli komunizm to ostateczna degeneracja). miałoby to przebiegać tak, że nacjonalizm czyni podmiotem naród,
  • Odpowiedz
@Al-3_x ładne porównanie, chociaż nie wiem czy do końca dokładne.
Współczesny kapitalizm jest trochę spaczony i powoduję masę patologii.
Mireczki z antykapitalizm skupiają się raczej na kwestiach sprawiedliwości społecznej.
My tutaj z kolei raczej zwracamy uwagę na to co się dzieje z kondycją samego człowieka i upadającym stanem jego ducha. Dlatego dla niektórych revoltagainsthemodernworld jest kwintesencją #4konserwy, co niekoniecznie jest też prawdą.
  • Odpowiedz
@kartofel: #4konserwy to raczej taki typowy kucowski konserwatywny liberalizm. Są prokapitalistyczni i raczej liberalni tyle, że zachowali by pewne tradycyjne normy oraz nie przepadają za napływem islamu oraz troche się boją zbytniego progresywizmu społecznego. Głównie dlatego, że taki silny postęp wiąże się z dziwnymi tworami jak mikroagresja plus nie lubią tak zwanej poprawności politycznej bo to dla nich ogranicza wolność słowa.
Akurat to, że do tradycjonalizmu im równie daleko co #
  • Odpowiedz