Wpis z mikrobloga

Witajcie,
mam problem z drukiem PETG. Mianowicie po 2 - 3 minutach druku włącza się THERMAL RUNAWAY, po czym drukowanie całkowicie się zatrzymuje. Drukarka jest nowa, mam ją niecały miesiąc, drukowałem same drobne rzeczy tylko z PLA (idzie bardzo dobrze). Natomiast po próbie uruchomienia druku PERG (stół 70°C, dysza 240°C) po kilku minutach pojawia się komunikat THERMAL RUNAWAY.
Ktoś może miał podobnie? Wydaje mi się, że temperatura 240°C wcale nie jest jeszcze aż tak duża, by przerywać drukowanie. Dodam także, że cały czas podczas drukowania filament wychodzi dobrze, nie ma zastojów ani przerw w podawaniu.

#ender #ender3 #druk3d
  • 22
@MisiekD: Zapewne musiałbyś wgrać na nowo oprogramowanie, nie znam się na enderach, ale pewnie jakiś Marlin tam siedzi i trzeba by było go odpowiednio zmodyfikować i wgrać. Bardzo dawno się nie bawiłem w to więc nie umiem konkretnie powiedzieć.
W sensie, że w kodzie wpisuje się liczbę przy jakiej temperaturze (liczbie) ma się włączyć?


@MisiekD: Mniej więcej tak, warto jednak pamiętać aby nie szaleć z temperaturami. Zapewne jest tam hotend z teflonową rurką i z tego powodu ustalili to na poziomie 240 stopni.
i jeszcze hotend wymienić jeśli zwiększy temperatury


@Felonious_Gru: ale czy jest to potrzebne? PETG używam w temperaturze 240°C, czytałem, że Ender spokojnie da radę i wyższe temperatury, lecz się tego nie zaleca, bo rurka wydziela rakotwórcze opary przy 250°C.
Ale skoro można nawet powyżej 300°C to czy producent, by tą temperaturę blokował? A nawet jeśli oficjalnie producent pisze, że PETG wspiera to musi pozwalać na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Felonious_Gru:

240 stopni.


@AlcoMatt: 260 nastawialne, 275 awaryjne.


ale runaway często w enderach występuje przez klękający zasilacz

@Felonious_Gru: zasilacz właśnie orzed chwilą sprawdziłem, to jest MEAN WELL LRS-350-24, czyli oryginalny z Enderem, chyba nie jest zły. Słyszałem, że zalecają by sprawdzać czy w Enderze jest właśnie ten.